Publikace

Během šesti let své existence DOX vydal na 40 obsáhlých katalogů, monografií i menších brožur k uspořádaným výstavám. Veškeré vydané publikace si můžete zakoupit na pokladně centra DOX nebo objednat v eshopu kavkaartbooks.com, případně na emailu: info@dox.cz

Publikace roku 2016

Skvělý nový svět

Výstava Skvělý nový svět nabízí srovnání slavných dystopických vizí budoucnosti, jak je ve svých románech popsali Aldous Huxley (Brave New World), George Orwell (1984) a Ray Bradbury (Fahrenheit 451), se současnou společenskou situací. Tvorba více než dvou desítek umělců z celého světa, kteří se dlouhodobě zabývají tématy týkajícími se společenského dohledu, konzumní společnosti a světa médií, má stejné varovné poselství. Odkazuje ovšem bohužel k budoucnosti, která už nastala ...

Editor : Michaela Šilpochová, Leoš Válka
Texty : Leoš Válka, Michaela Šilpochová, Lars Nesser, Patrik Ouředník, Jiří Přibáň
Gragická úprava : Kristýna Greplová
Tisk : INDIGOPRINT s.r.o.
DOX Prague, a.s, 2015

263 s., česky ­ anglicky
Cena : 1050 Kč
...Další informace...
Publikace roku 2015

První linie Depozit

Výstava manželů Moniky a Bohuše Kubinských “První linie Depozit”, která se uskutečnila na přelomu let 2014 a 2015 v prostorách At Home Gallery v Šamoríne, je volným pokračováním, rozvinutím a doplněním předcházejícího projektu “První linie” vystavované v pražském Centru současného umění DOX. Vlajkovým motivem obou výstavních počinů, a zároveň jejich spojením se stala reflexe války. Katalog obsahuje kromě odborných doprovodných textů a atraktivních fotografií výstavy i rozhovor s oběma umělci a fotografie z instalace objektů.

Editor : Michal Lalinský
Texty : Jana Geržová, Monika Kubinská, Bohuš Kubinský, Michal Lalinský
Gragická úprava : Kristýna Greplová
Tisk : Akontext

DOX Prague, a.s, 2015

56 s., slovensky ­ anglicky

Cena : 250 CZK
...Další informace...

Marek Schovánek - Propaganda

Marek Schovánek, narozen v roce 1965 v Praze, od svých třech let vyrůstal v Kanadě. Své dovednosti a schopnosti rozvíjel v umělecké škole v Edmonton, kde také započal dráhu umělce známého jako “nejznámější neznámý umělecký aktivista” po celé Evropě i v zámoří. Jeho práce je založena na multimediální tvorbě s důrazem na malbu jako hlavnímu médiu a soustavné exhibiční činnosti po celém světě. Tato publikace je rozsáhlou retrospektivou jeho dosavadní tvorby.

Editor : Manuela Hutzler, Marek Schovánek
Texty : Vlasta Čiháková Noshiro, Lenka Lindaurová, Lelde Muehlenbachs, Emma Vidal, Olaf Hanel, Ulrich Clewing, Heiko Daxl, Gerd Lemke, Charles Orborne
Grafická úprava : Maria Helena Toscano, BLITZEN GmbH & Co. KG, Berlin
Tisk : Akontext

DOX Centre for Contemporary Art, 2014
217 s., Anglicky
Cena : 550 Kč
...Další informace...
Publikace roku 2014

DOX – výroční katalog 2014

13 velkých výstavních projektů, 78 doprovodných akcí, 36 dílen pro rodiny s dětmi a 198 vzdělávacích programů pro studenty a pedagogy se uskutečnilo v roce 2014 v centru DOX.


Texty: Leoš Válka, Michaela Šilpochová, Jaroslav Anděl

Editor: Michaela Šilpochová

Grafická úprava: Kristýna Greplová

Fotografie: Jan Slavík, Petr Králík, Volker März, Hynek Alt, Marek Schovánek, Wendy Ewald, Martin Kollar, Josef Koudelka, René Volfík a další

Tisk: Indigoprint


DOX Prague, a.s., 2014

česky – anglicky

Cena: 550 Kč

...Další informace...

První linie

Výstava První linie připomněla 100 let od začátku 1. světové války. V monumentální site-specific instalaci slovenských umělců Bohuše a Moniky Kubinských se střetly dvě bojové linie: zákopový val evokující „verdunský“ obranný systém z 1. světové války a linie tvořená fragmenty autentických protileteckých bunkrů (tzv. „kugelbunkrů“) z 2. světové války. Osudy, příběhy, vzpomínky a intimní zpovědi přímých účastníků 1. světové války představila druhá část výstavy. Fragmenty osobních příběhů veteránů byly objeveny v rámci příprav dokumentárního cyklu České televize Raport o Velké válce.

Editor: Michaela Šilpochová

Texty: Bohuš Kubinský, Monika Kubinská, Michal Lalinský, Michaela Šilpochová, Pavel Štingl, Leoš Válka

Grafická úprava: Kristýna Greplová

Tisk: Akontext


DOX Prague, a. s., 2014

64 s., česky – anglicky

Cena: 250 Kč

...Další informace...

Mody demokracie

Katalog k aktuální výstavě Mody demokracie v osmi kapitolách seznamuje s uměleckými projekty z celého světa, které tvoří inspirativní i varovné příběhy demokracie odehrávající se na různých úrovních – od městské čtvrti, města, velkoměsta až po globální měřítko. Výstava, jejíž téma vychází z otázky, zda je tradiční podoba demokracie na ústupu, tak reaguje na masivní sledování a mizející soukromí, úspěchy populistických politiků a návrat autoritářských řežimů, které se v posledních letech čím dál tím víc vyskytují. Na výstavě jsou zastoupeni desítky umělců z pěti kontinentů jako například Harun Farocki, Paolo Cirio, Daniel Latorre, Todd Lester, z Čechů pak Jiří Černický, Michaela Thelenová, Zdena a Michal Kolečkovi a další.


Editor: Jaroslav Anděl

Texty: Jaroslav Anděl, Daniele Archibugi, Noam Chomsky, Hannes Egger, Ondřej Lánský, Daniel Latorre, Michal Koleček & Zdena Kolečková, Claus Offe, Laura Poitras, Ebadur Rahman a další.

Grafická úprava: Bedřich Vémola

Tisk: Akontext


DOX Prague, a. s., 2014

270 s., česky nebo anglicky

Cena: 550 Kč

...Další informace...

Plakát v souboji ideologií 1914 – 2014

Záměrem výstavy Plakát v souboji ideologií 1914 2014 bylo z perspektivy současné společenské situace představit součinnost média propagandy, jakým je plakát, s poselstvím dominantních ideologií v průběhu posledních sta let. Výstava se zaměřila na médium plakátu s přesahy k dalším médiím, jako je film a digitální média a byla členěna do několika sekcí dle historického hlediska.


Editor: Jaroslav Anděl
Texty:
Jaroslav Anděl, David Crowley, Petr Drulák, Vladimíra Dvořáková, Ondřej Lánský, Lubomír Mlčoch, Claus Offe, Jacques Rupnik, Jan Sokol, Václav Umlauf a další.
Grafická úprava:
Bedřich Vémola
Tisk: Akontext

DOX Prague, a. s., 2014

287 s., česky nebo anglicky

Cena: 750 Kč

...Další informace...

Postiženi normalitou

Výstava Postiženi normalitou, která vznikla ve spolupráci s Jedličkovým ústavem a školami u příležitosti 100. výročí jejich založení, se snažila rozkrývat a problematizovat pojmy normality a postižení tak, jak představy o nich ovlivňují život každého z nás – limitují nás nebo naopak zvýhodňují. Katalog k výstavě je rozdělen do sedmi kapitol, dle kterých byla členěna i výstava samotná a které se zabývají tématy stereotypizace, medikalizace, historizace a institucionalizace pojmu postižení i hranicemi tělesnosti. 


Editor: Jaroslav Anděl

Texty: Jaroslav Anděl, Pauline Boudry, Jon Crispin, Danica Dakić, Douglas Gordon, Bart Hess, Kateřina Kolářová, Simon Mckeown, Jan Pfeiffer, Jan Pičman, Stelarc a mnoho dalších.

Grafický koncept: Jaroslav Anděl a Kristýna Greplová

DTP: Carton Clan

Tisk: Akontext


DOX Prague, a. s., 2014

181 s., česky

Cena: 600 Kč

...Další informace...

Tichá síla Liu Xia

Katalog k výstavě Tichá síla Liu Xia, zakázané čínské básnířky a fotografky, obsahuje kromě fotografické dokumentace autorčina uměleckého projevu texty kurátora výstavy Guy Sormana, vzpomínku na Václava Havla, díky jehož činnosti manžel Liu Xia Liu Xiaobo obdržel v roce 2010 Nobelovu cenu míru, a další texty o životě této výjimečné umělkyně. Výstava v centru DOX představila černobílé fotografie z let  1996 – 1999, které poodhalují neoficiální čínskou realitu podléhající represím a cenzuře.


Editor: Michaela Šilpochová

Texty: Guy Sorman, Cui Weiping, Andrew J. Nathan, Liu Xia

Grafická úprava: Kristýna Greplová

Tisk: T. A. Print


DOX Prague, a. s., 2014

63 s., česky – anglicky

Cena: 290 Kč

...Další informace...
Publikace roku 2013

DOX – výroční katalog 2013

Pět let činnosti centra DOX od roku 2008 do roku 2013 přineslo na 102 výstavních projeků, 418 doprovodných akcí pro veřejnost a dalších téměř 400 vzdělávacích programů pro studenty či pedagogy.


Texty: Leoš Válka, Michaela Šilpochová, Jaroslav Anděl, Markéta Stará

Editor: Michaela Šilpochová

Grafická úprava: Kristýna Greplová

Fotografie: Jan Slavík, Miroslav Lédl, Kristýna Greplová, Michal Kučerák, Hynek Alt, Vojta Brtnický, Elis Unique

Tisk: Akontext


DOX Prague, a.s., 2013

česky – anglicky

Cena: 220 Kč

...Další informace...
Předchozí 1 2 3 4 5