Farma v jeskyni: MAGDA A ZUZANKA


První uvedení / Work in Progress |  22. 12. 2016

Preview | 29. 1. 2017, 19h


Premiéra: březen 2017


Krutost a touha po blízkosti.
Stárnutí a narcismus.
Nádech a výdech.Magda a Zuzanka sdílí své malé životy přes telefonické rozhovory. Jedna z nich závislá na té druhé, ta však pouze pohlcena sama sebou. Obě dvě natolik odlišné, že netušíme, proč spolu komunikují a co je spojuje. Před čím unikají, co si přejí? A co je realita, a co jsou pouze jejich představy?

Inscenace vychází z tvorby performerek studia Farma v jeskyni Hany Varadzinové a Elišky Vavříkové. Vznikala na principu autorské tvorby tzv. „devised theatre“ (forma divadelní práce, která není založena na předem daném textu, scénáři, ale vzniká ze spolupráce a improvizace všech zúčastněných osob), a kromě nich v inscenaci účinkují i neherci - senioři, kteří neměli předchozí profesionální zkušenost.

Magda a Zuzanka je třetí částí trilogie Noc ve městě, jenž je zaměřena na zkoumání aktuálních témat, která společnost často záměrně ignoruje. (První díl trilogie, inscenace Informátoři, měl premiéru v roce 2015; druhý díl, představení Odtržení, v roce 2016). Stejně jako předchozí projekty je i představení Magda a Zuzanka mnohovrstevnatou jevištní kompozicí zahrnující v sobě výrazné vizuální a zvukové prvky a pracující s fyzickou akcí, videem, živou hudbou i autorským textem.
Farma v jeskyni

Tvorba mezinárodně oceňovaného souboru Farma v jeskyni pod vedením režiséra a choreografa Viliama Dočolomanského je dlouhodobě založena na zkoumání „nepohodlných” témat současnosti, které pro tvůrce představuje nejen inspiraci k vytvoření díla, ale i cestu pro získávání přímé zkušenosti a platformu pro osobní rozvoj. Tvůrci se tak aktivně zapojují do dialogu o zkušenosti, kterou dosud neznali, a sdílí ji prostřednictvím své práce dál.

Inscenace vznikla přímo pro prostory Centra DOX.

 
Vstupné:

200 Kč / základní vstupné
100 Kč / studenti, senioři, ZTP

Kapacita: 75 osob

Režie, choreografie: Viliam Dočolomanský