BRUNO DECHARME: ART BRUT ŽIJE!

18. 6. 2015 od 18:00

Film + diskuze s autorem jedné z nejvýznamnějších světových sbírek art brut probíhá v rámci doprovodného programu k výstavě ART BRUT LIVE.


Francouzský sběratel a režisér Bruno Decharme již více než třicet let sbírá díla art brut a zajímá se o osudy jejich tvůrců, kteří často stojí na okraji společnosti. Jeho sbírka, která dnes obsahuje na tři a půl tisíce prací tří stovek umělců z celého světa, patří mezi nejvýznamnější kolekce svého druhu a její významná část je prezentována na právě probíhající výstavě Art Brut Live


V rámci programu Art Brut žije! Bruno Decharme osobně představí svůj snímek Rouge Ciel (Červený blankyt), v němž zachycuje portréty tvůrců art brut i reflexe psychoanalytiků, filozofů a teoretiků tohoto směru. Film vznikl v roce 2010 a byl oceněn na několika světových filmových festivalech. Nahlédneme skrze něj například do světa Japonce Kunzio Marsumota, který vytvořil tajemné písmo, Američana George Widenera, který promítá své vize budoucnosti do magických čtverců z papírových ubrousků a Čecha Zdeňka Koška, který prostřednictvím svých diagramů ovlivňuje počasí na celém světě. Snímek Rouge Ciel a diskuze s jeho autorem Brunem Decharmem tak blíže představí tvůrce art brut, kteří svými díly zásadně narušují konvenční představy o tvorbě a umění.

Film bude promítán ve francouzštině s anglickými a českými titulky.


Diskuze bude tlumočena do češtiny.


Délka filmu: 93 minut


Vstup:  60 Kč dospělí / 40 Kč studenti


Zdarma pro členy Klubu přátel DOX


Rezervace: rezervace@dox.cz
DOX Prague, a.s