Činoherák Ústí: kulturní exkurze

24. 11. 2014 od 18:00

Sledujete kauzu Činoherák? Máte rádi divadlo a kulturní exkurze? Pojeďte s námi za Činoherákem Ústí a podpořte tak jeho 1. sezónu v novém působišti – kinu Hraničář. V pondělí 24. 11. se v rámci doprovodného programu k výstavě Mody demokracie vypravíme společně autobusem z DOXu na představení Kráska z Leenane irského dramatika Martina McDonagha.

Činoherní studio patřilo po více než čtyřicet let k nejdůležitějším kulturním institucím v Ústí nad Labem. Tato tradice byla přerušena dnes již bývalými představiteli města, kteří svými nekompetentními rozhodnutími dohnali divadlo k zániku. Tato kauza však v Ústí vyvolala nebývalé pohyby, jež vedly k tomu, že na troskách Činoherního studia vznikl nový spolek Činoherák Ústí, který se s podporou občanské společnosti rozhodl upravit pro svou scénu roky zavřené ústecké kino Hraničář.


V nedávných volbách potom odpor ústecké veřejnosti proti krokům radnice vynesl do jejího čela nově vzniklou stranu spojenou s Činoherákem. Příběh ústeckého divadla tak představuje poměrně ojedinělý případ, kdy občanské hnutí přemohlo zvůli místních politických představitelů.

Původní termín představení 27. 11. byl z organizačních důvodů změněn na 24. 11. Omlouváme se tedy za případné komplikace!


Sraz v pondělí 24. 11. v 18h na pokladně centra DOX. V 18.15h odjezd směr Ústí nad Labem, začátek představení 19.30h, poté cesta zpět.


Cena: 290 Kč (zahrnuje cestu autobusem tam i zpět a lístek na představení)


Rezervace pište na email: stern@dox.cz do 20. 11. 2014.

DOX Prague, a.s