Daniel Latorre – The Wise City

11. 11. 2014 od 16:00

Workshop s americkým průkopníkem digitálního placemakingu Danielem Latorrem probíhá jako doprovodný program k výstavě Mody demokracie.


Na tomto aktivním workshopu bude představen přístup The Wise City*, ve kterém se prolíná několik vrstev:


1) participativní design a vládnutí na místní úrovni

2) společensky angažované umění

3) občanská žurnalistika a občanská média


V rámci spekulativní diskuze pak budou porovnány místní zkušenosti a nalezeny společné body za účelem podnícení nebo podpory místních projektů v oblasti urbanismu nebo aktivismu na různých místech v Praze. Této akci jde o růst globální sítě sdílení postupů občanské angažovanosti působících zdola nahoru na základě vztahů mezi lidmi, kteří je používají v praxi.

Daniel Latorre je americkým průkopníkem digitálního placemakingu, utváření veřejného prostoru ve spolupráci a s účastí obyvatel, které v sobě spojují postupy využívané v urbanismu, antropologii, mediálních studiích či designu. Placemaking upřednostňuje jednotlivce a jejich interakce před procesy a nástroji, fungující sousedské vztahy před byrokratickými omezeními, spolupráci místních obyvatel před direktivním plánováním. Daniel Latorre realizoval mnoho úspěšných projektů od New Yorku přes Stockholm až po Cali v Kolumbii a nyní míří do DOXu, kde je jeho projekt z Cali vystaven v rámci výstavy Mody demokracie.


http://thewisecity.org/


Workshop bude probíhat v anglickém jazyce.


Kapacita: 30 lidí


Vstup: 90 Kč / 60Kč studenti, senioři


Rezervace: stern@dox.cz

DOX Prague, a.s