Data vs. děti

24. 4. 2019 od 18:00

“Pořád sedí u počítače. A když jde ven, kouká do mobilu. A to i když je s kamarády, ti totiž dělají to samé. Co tam pořád hledá?!”
Maminka 13letého Václava
I svět dětí zasáhla digitalize a datafikace. Komunikují online, hrají si online, učí se online, nudí se online. Respektive mají tu šanci. Také mohou online šikanovat ostatní děti, urážet je, okrádat, šířit dezinformace nebo jim propadnout.
Další ze série debat Data vs. se bude zabývat tím, jak vychovávat děti v době datové, jaké nástrahy, výzvy i příležitosti přináší internet a jaká může být role rodičů, školy nebo různých osvětových a preventivních programů.

Během večera vystoupí:


Markéta Majerová v roli moderátorky - šéfredaktorka magazínu Perpetuum a vedoucí komunikace ve společnosti Scio v letech 2015 – 2018, absolventka oboru pedagogika na FF UK v Praze, vyučovala na katedře pedagogiky předmět Soudobé alternativní pedagogické koncepce


Martin Kožíšek - odborník na internetovou bezpečnost, manažer projektu Safer Internet (CZ.nic), má za sebou řadu osvětových projektů z oblasti kybernetické bezpečnosti (např. Seznam se bezpečně)

Peter Porubský - psycholog, konzultant na Lince bezpečí, v letech 2010 až 2018 zastával pozici vedoucího Linky bezpečí

Markéta Zezulková - akademická pracovnice na IKSŽ UK, jako Fellow působí v Media Education Lab (USA) a v Centre for Excellence in Media Practice (UK), zaměřuje se na mediální zkušenost a mediální gramotnost dětí v mezinárodním kontextu
Debata je součástí doprovodného programu výstavy #DATAMAZE - Datové bludiště. Cílem “Data vs.” je zkoumat různé polohy života uživatelů v digitálním prostředí. Zajímá Vás nějaké téma, o kterém byste se chtěli dozvědět více? Napište nám svůj podnět na michal@dox.cz s heslem "data vs."
Vstupné:

dospělí 60 Kč
snížené 40 Kč
zdarma pro členy klubu přátel DOX. Nutná koupě vstupenky za 0 Kč skrze nákupní formulář níže.

Od 17:00 do 18:00 budou mít účastnící možnost si zdarma prohlédnout výstavu Datové bludiště.
DOX Prague, a.s