Den architektury v DOXu

4. 10. 2015 od 14:00 do 18:00

U příležitosti Světového dne architektury se také v České republice bude první říjnový víkend konat pátý ročník Dne architektury pořádaný občanským sdružením Kruh. V rámci festivalu budou mít obyvatelé českých, moravských a několika slovenských měst možnost objevit zajímavé architektonické objekty ze svého okolí.


Centrum DOX se do letošního programu zapojí s programem k výstavě Jakub Szczęsny: OPERATIONS.

 

14 – 17h | Rodinná dílna Domy jako příběhy


Znáte nejužší dům na světě? Architekt Jakub Szczęsny ho navrhl pro izraelského spisovatele Etgara Kereta ve štěrbině mezi dvěma bytovými domy ve Varšavě. Nechte se inspirovat i dalšími svéráznými projekty od polského architekta a společně zastavíme známá i skrytá zákoutí centra DOX. Nejnižší, nejšikmější i třeba nejvyšší dům jsou jen otázkou naší představivosti.


Dílna je určena pro děti a dospělé od 5 let.


Kapacita dílny je omezena.


Vstup: zdarma


Rezervace a informace: rodiny@dox.cz, tel. 295 568 10415h – 16h | Komentovaná prohlídka výstavy s umělcem Jakubem Szczęsnym (tlumočeno do ČJ)

 

16:30h – 18h | Přednáška Jakuba Szczęsneho (v AJ)


Polský architekt Jakub Szcęsny (1973) studoval na Fakultě architektury Varšavské polytechniky a také na Escuela Tecnica Superior D’Arquitectura de Barcelona a Ecole d’Architecture Paris la Defense. Je spoluzakladatelem architektonického ateliéru Centrala, který od roku 2001 funguje jako platforma pro výměnu myšlenek a názorů v oblasti architektury staveb, interiérů, urbanismu a zabývá se též architektonickou kritikou. 

Kapacita přednášky i prohlídky je omezena.


Vstup: zdarma                     


Rezervace a informace: rezervace@dox.cz

Partner akce:
DOX Prague, a.s