Divadlo Drak: Zeď aneb Jak jsem vyrůstal za železnou oponou – VYPRODÁNO

20. 10. - 21. 10. 2019

Na motivy stejnojmenné knihy Petra Síse. Naše minulost zůstává v nás a je stále živá. Inscenace o naději, ve kterou nesmíme přestávat věřit.


Divadelní představení na motivy knihy Zeď je hudebně vizuální groteskou o zcela negroteskní minulosti, vyprávěnou pro děti očima chlapce, který miluje barvy a ne šeď, hudbu a ne ustrašené ticho, věří ve sny a má naději. Tvůrci se prostřednictvím výtvarného vyjádření, hudby, animací, komiksu, loutkářských akcí a hravým hereckým projevem, chtějí přiblížit dětskému vnímání. Přiblížit nejmladší generaci přitom nelehkou dobu totality a vyvolat následnou diskuzi s učiteli a rodiči o tématech útlaku a svobody. Na podzim roku 2019 si navíc připomínáme 30 let od Sametové revoluce a naše inscenace chce přispět k mezigeneračnímu pochopení a přiblížení tohoto významného mezníku v dějinách České republiky. Inscenace se zaměřuje především na interakci mezi herectvím a animací, hudbou a pohybem.

„Knížka Petra Síse je povinnou četbou pro děti (i jejich rodiče), které si myslí že svoboda je jednoznačně daná věc.“ Václav Havel


„Je to má zpráva z minulosti a současně i varování, co by se mohlo opět stát. Zdi se stavějí pořád dál, ať je to v Izraeli, na mexické hranici nebo v Ústí nad Labem.“ Petr Sís

Zeď je zcela ojedinělou světově ceněnou knihou, která dětem i jejich rodičům přibližuje léta 1948-1989, dobu komunismu a socialismu, kdy za „železnou oponou“ v Československu žili, pracovali a snili obyčejní lidé. Autobiografický příběh výtvarníka, ilustrátora a autora knih pro děti Petra Síse je o posedlosti hudbou a malováním, o vládě ideologie, tíze dějin a potřebě svobody.

––  Pro praktiky a plánovače    ––

Termíny představení:

20. 10. v 18 hodin

21. 10. v 10 hodin

21. 10. v 18 hodin


Vstupné: 150 Kč dospělí | 90 Kč děti do 15 let, studenti, senioři


Délka představení: 40 minut


Určeno pro diváky od 9 let


Se vstupenkou můžete 1 hodinu před představením zhlédnout výstavu O létání a jiných snech zdarma.

Koncept, scénář, režie: Miřenka Čechová, Dominika Špalková

Hudba: Martin Tvrdý

Scénografie: Jindřich Max Pavlíček

Animace: Linda Arbanová

Lightdesign: Jiří Šmirk


Premiéra: 21. 9. 2019
DOX Prague, a.s