DIVADLO UTLAČOVANÝCH: Ztracená

23. 9. 2017 od 18:00

Jako součást doprovodného programu výstavy Rekonstrukce paměti pořádá DOX ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy experimentální divadelní představení v rámci programu Divadla utlačovaných*. 


Jak se nedat? To je hlavní otázkou divadla utlačovaných. Nasťa odejde z Krymu ještě před okupací na studijní pobyt do České republiky. Následně přijde o svůj původní domov, její status studentky se promění ve status uprchlíka a musí čelit bariérám, které vznikají mezi ní a ostatními lidmi. Představení Ztracená vzniklo na základě práce studentů FHS UK a několika neziskových organizací a je založeno na reálných zážitcích herců. Vyznačuje se specifickým průběhem. Diváci nejprve představení zhlédnou a následně mohou zkusit změnit osud hlavního protagonisty. Nejedná se tedy o divadlo jako takové, ale spíše o dílnu, kde se můžeme společně zamyslet nad tím, jak změnit konkrétní situace a tím trochu i celý náš svět.

*Divadlo utlačovaných bylo vytvořeno v 70. letech brazilským vizionářem Augustem Boalem jako forma společného učení, využívajícího divadla jako nástroje pro změnu. Tato divadelní forma je používána po celém světě pro politický a sociální aktivismus, řešení konfliktních situací či komunitní práci, divadlo utlačovaných podporuje kritické myšlení a dialog.

Režie: Dana Moree, Líza Urbanová

Kapacita je omezena.

Vstup: dospělí 60 Kč / studenti 40 Kč

Vstupenky jsou v prodeji na Goout.cz

DOX Prague, a.s