KONZERVY: Divadlo utlačovaných

10. 2. 2016 od 19:00

Experimentální divadelní představení Divadla utlačovaných* pořádáme ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy jako součást doprovodného programu výstavy HateFree?


Skupina, která sama sebe charakterizuje jako „představitelé asijských komunit a jejich čeští přátelé“ připravila ve spolupráci s Danou Moree a Lízou Urbanovou představení Konzervy. Představení je postavené na základě reálných zážitků herců a jeho hlavním tématem je generační konflikt uvnitř vietnamské rodiny žijící v České republice. Představení má pak specifický průběh. Diváci nejprve představení zhlédnou, součástí večera je však také diskuze o nastolených tématech. Na základě diskuze budou diváci moct změnit děj a tedy i osud hlavního hrdiny. Nejedná se tedy o divadlo jako takové, ale spíše o dílnu, kde se můžeme společně zamyslet nad tím, jak změnit konkrétní situace a tím trochu i celý náš svět.


*Divadlo utlačovaných bylo vytvořeno v 70. letech brazilským vizionářem Augustem Boalem jako forma společného učení, využívajícího divadla jako nástroje pro změnu. Tato divadelní forma je používána po celém světě pro politický a sociální aktivismus, řešení konfliktních situací či komunitní práci, divadlo utlačovaných podporuje kritické myšlení a dialog.

Režie: Dana Moree, Líza Urbanová


Vstup: dospělí 60 Kč / snížené 40 Kč


Zdarma pro členy klubu přátel DOX


Kapacita je omezena. 


Nutná rezervace: rezervace@dox.cz

DOX Prague, a.s