Maraton psaní dopisů

10. 12. 2016 od 14:00 do 18:00

Oslavte 10. prosinec, tedy Mezinárodní den lidských práv, v DOXu!

Celé odpoledne počínaje 14. hodinou se budete moci zapojit do akce "Maraton psaní dopisů" - největší mezinárodní akce na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí. Cílem je společně ručně napsat a poslat co nejvíc dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí a upozornit tak na porušování práv konkrétních lidí. Přímo obětem bezpráví je možné psát dopisy solidarity a vyjádřit jim tak podporu. Loni bylo napsáno neuvěřitelných 3,7 milionu dopisů, které poté opravdu měnily lidské životy.

Letos budeme dopisy psát za dvanáct vězňů svědomí, mezi nimi je například turecká právnička Eren Keskinová, která byla již stokrát stíhána za to, že desítky let kritizuje tureckou vládu, čínský univerzitní profesor Ilham Tothi, který čelí doživotnímu vězení za boj proti diskriminaci nebo z Annie Alfredová z Malawi, která je pronásledovaná kvůli svým blond vlasům. Věříme, že letos budeme ještě úspěšnější – i díky Vám!
Maraton psaní dopisů se v DOXu koná v době, kdy probíhá výstava HAVEL, která vznikla u příležitosti nedožitých 80. narozenin Václava Havla, který sám byl v dobách svého věznění komunistickým režimem jednou z osob, pro kterou podporovatelé Amnesty International psali dopisy. Rozsáhlá výstava HAVEL představuje fotografické dílo dvou předních českých fotografů Tomkiho Němce a Bohdana Holomíčka. Stovky fotografií doplňují umělecky zpracované, dosud nezveřejněné filmové dokumentární záznamy, jejichž autorem je dokumentarista Petr Jančárek.

Každý, kdo napíše dopis, si bude moci výstavu HAVEL ten den zdarma prohlédnout.
DOX Prague, a.s