Nebojí se měnit svět

7. 1. 2013 od 18:00 do 19:30

Pod pojmem byznys a podnikání se již dlouho neskrývá pouze volný trh
a snaha o co nejvyšší výdělek. Stále více nezávislých hnutí a organizací si uvědomuje, že sociální problémy lze efektivně a za významného zájmu médií řešit cestou sociálního podnikání a sociálních inovací.

Sociální inovace spojují mladé kreativní lidi a vytvářejí nové a efektivní nástroje, které řeší současné společenské problémy. Oblast sociálních inovací, která často významně čerpá z nových médií, zažila v zahraničí svůj boom v minulém desetiletí. Konečně se zdá, že se pojem „sociální inovace“ zabydluje také v České republice. Můžeme sledovat vznik nových platforem, které usilují o finanční a materiální podporu začínajících projektů, udělování ocenění nejlepším inovativním programům i orientaci mnoha nadací směrem k sociálním inovacím.

Jaká jsou specifika a úskalí rozjezdu a udržitelného fungování sociálně inovativních projektů? Jaké jsou motivace lidí, kteří se rozhodli změnit společnost, a jaký má jejich činnost reálný dopad a výsledky?
O otázkách diskutují:
Petr Soběslavský, Um sem um tam
Šárka Hastrmanová, Social Innovation Camp
Tereza Jurečková, Pragulic
Lucie Lankašová, Social Impact Award

Moderuje:
Jakub Mareš, HUB Praha

Součástí večera bude představení a pozvání na sociálně inovativní projekt Barcamp vznikající ve spolupráci Centra současného umění DOX a festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se uskuteční v centru DOX ve dnech od 2. do 3. března 2013.
Vstupné: 60 / 40 Kč (studenti, senioři) / zdarma k platné vstupence
Doporučená rezervace: trubacova@dox.cz

Připojte se k facebookové události!
DOX Prague, a.s