Týden datové bezpečnosti

15. 5. - 20. 5. 2017

PŘEDNÁŠKY, KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY A WORKSHOPY K VÝSTAVĚ BIG BANG DATA.

VSTUP ZDARMA

Máte zalepenou webkameru, používáte hesla o 20 znacích a internetem se brouzdáte pod rouškou anonymity? Nebo je tohle všechno podle vás paranoia, kterou trpí ti, kteří na internetu nakupují drogy a sledují dětskou pornografii a vy, jelikož nic špatného neděláte, se o tohle nemusíte vůbec starat?

Přijďte diskutovat o datové bezpečnosti s českými i zahraničními odborníky, kteří srozumitelnou formou v rámci komentovaných prohlídek výstavou, panelových diskuzí a workshopů představí, co může ohrožovat naše data a proč a jak se proti těmto hrozbám bránit.

Týden datové bezpečnosti se koná v rámci doprovodného programu k výstavě Big Bang Data.
PROGRAM:

15. 5. 2017, 18:00BIG BANG SECURITY
Komentovaná prohlídka výstavy Big Bang Data s internetovým publicistou a odborníkem na sociální sítě Danem Dočekalem a Michalem Kučerákem z Centra DOX

Akce se koná v češtině.
Vstup je zdarma. Registrace nutná na rezervace@dox.cz.
17. 5. 2017, 19:00
UKAŽ SVÁ DATA!
Co svými daty odkrýváme - a mělo by nám to vadit?

panelová diskuze

Co jsou to data, jakou roli hrají ve společnosti, jak se vyvíjí jejich produkce, sběr, analýza a využití, rozdíl mezi daty a metadaty, co můžou data říct o vztazích mezi lidmi /institucemi apod. Panelová diskuze za účasti Vesselina Popova (Business Development Director, University of Cambridge Psychometrics Centre) a Michala Špačka, programátora a odborníka na datovou bezpečnost. Moderátorem je Petr Koubský (publicista, analytik informačních a komunikačních médií a pedagog).

Akce se koná v angličtině a je simultánně tlumočena do češtiny.
Vstup je zdarma. Registrace nutná na rezervace@dox.cz.
18. 5., 19:00
DATA V BEZPEČÍ
Jak ochránit svá data

panelová diskuze
 
Jak je možné data, která produkujeme, využít a zneužít, děje se to? A jak tomu můžeme zabránit, nebo to alespoň regulovat? Jak se můžeme chránit jako jednotlivci, kdo nám s tím může pomoci? Co pro to dělá stát, komerční subjekty nebo neziskové organizace?

Panelová diskuze s Oktavií Jonsdottir (bezpečnostní expertka a nezávislá konzultantka v oblasti datové bezpečnosti pro organizace i jednotlivce, Islandská pirátská strana), Tactical Tech (berlínský kolektiv, který dělá osvětu v oblasti datové bezpečnosti), Miroslavem Umlaufem (odborník na data v současné době působící jako Director Business Intelligence ve firmě AVAST) a Vladimírem Rohlem (odborník na datovou bezpečnost a ICT, bývalý ředitel Národního centra kybernetické bezpečnosti, v současné době působí v Národní agentuře pro komunikační a informační technologie). Moderátorem je Filip Rožánek (mediální analytik, konzultant sociálních sítí, specialista na digitální média a šéfredaktor Marketing & Media).

Akce se koná v angličtině a je simultánně tlumočena do češtiny.
Vstup je zdarma. Registrace nutná na rezervace@dox.cz.
20. 5., 14:00 – 17:00
DATA PRO CELOU RODINU
Datová bezpečnost srozumitelně a prakticky.


Tvůrčí workshopy (nejen) pro rodiny s dětmi
Co ví děti o datové bezpečnosti? A co ví ostatní o vašich dětech díky datům, které ony samy nebo vy vypouštíte do světa? Jak se v rámci rodiny o datové bezpečnosti bavit a proč je to zapotřebí?

Navštivte workshopy s lektory Centra DOX a členy kolektivu Tactical Tech, kteří poradí příchozím, jak ochránit svá data. Součástí programu jsou tištěné materiály, které mají za cíl šířit osvětu na téma datové bezpečnosti.

Akce probíhá v češtině i angličtině.
Vstup je zdarma. Registrace nutná na rodiny@dox.cz.

Ke stažení: DATA DETOX. Průvodce datovou detoxikací v osmi dnech
Iniciativa „Big Bang Data: Týden datové bezpečnosti a on-line rezidence" byla podpořena grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

DOX Prague, a.s