Zelená guerilla ve městě

21. 1. 2013 od 18:00 do 19:30

Tématika „zeleného města“ a ekologicky udržitelného způsobu života
ve městě není zdaleka novým tématem. Naopak, první volání po veřejných zahradách, pěstování lokálních potravin a uvědomělém zacházení s odpadem se ve společnosti kontinuálně objevuje s větším i menším úspěchem již
od 60. let. Nikoho proto nepřekvapuje množství komunitních zahrad
ve světových metropolích ani znalost základních pravidel třídění odpadu a kompostování u mladší generace. Jak si však stojí v zahraničí populární zelená tématika v českých městech a domácnostech?

Zajímáme se o to, odkud se potraviny v naší domácnosti berou a jakým mechanismem ve všech fázích spotřeby – pěstování, zpracování i odpad – procházejí? A vypovídají pionýrské projekty v oblasti urban gardeningu, tedy vznik prvních komunitních městských zahrad, něco významného o zabydlení tématu zeleného města v České republice?
O českých podobách ekologického občanského aktivismu, lokální potravinové bezpečnosti a vývoji tradice zelených komunit ve městě diskutují:

Jan Valeška, PRO-BIO liga
Matěj Petránek, komunitní zahrada Prazelenina
Lucie Lankašová, Kokoza
Vratislav Vozník, Arnika
Moderuje: Petr Gibas, kulturní geograf 
Součástí večera je prezentace úspěšného projektu organizace Auto*Mat Zelená mapa Prahy. Projekt představí Tereza Vohryzková, jedna z vůdčích osobností festivalu Zažít město jinak.

http://www.zelenamapa.cz/
http://www.auto-mat.cz/
Vstupné: 60 / 40 Kč (studenti, senioři) / zdarma k platné vstupence
Doporučená rezervace: trubacova@dox.cz

Připojte se k facebookové události!
DOX Prague, a.s