DOXíkův dětský den chystá dílny s lektory z DOXu, časopisu Raketa či z filmové dílny Krutón

29. 7. 2017
Tisková zpráva ze dne 24. 7. 2017 ke stažení zde.

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení zde.

Zahrát si na zloděje fotek a detektivy, nadabovat animovanou postavu, vyrobit si leporelo inspirované vzducholodí Gulliver či originální vlastní hodinky. To vše je možné v rámci DOXíkova velkého dětského dne, který v sobotu 29. 7. nabídne hned několik otevřených kreativních dílen určených dětem i dospělým od 5 do 99 let.


Během sobotního odpoledne budou na několika stanovištích v Centru současného umění DOX probíhat otevřené kreativní dílny inspirované aktuální výstavou BIG BANG DATA a vzducholodí Gulliver. Návštěvníkům nabídnou různé výtvarné materiály, techniky a témata. Kromě zkušených lektorů Centra DOX povedou workshopy také lektoři filmové dílny Krutón či ilustrátoři z časopisu Raketa.

Otevřené dílny nejsou časově omezené. Budou probíhat od 14 do 18h a zájemci mohou přijít a zapojit se do nich kdykoli v průběhu celého odpoledne.

V rámci DOXíkova velkého dětského dne budou probíhat tyto dílny:

NA SÍTI A V SÍTI
Co ví děti o datové bezpečnosti? A co ví ostatní o vašich dětech díky datům, které ony samy nebo vy vypouštíte do světa? Jak se v rámci rodiny o datové bezpečnosti bavit a proč je to zapotřebí? Zahrajte si výtvarnou hru na detektivy a zloděje (fotek) v jednom. Na začátku je obrovská hromada anonymního fotomateriálu z internetu, ze které si vezmete, kolik unesete... Dílnu povede Kateřina Sušková (DOX)

LETORELO S RAKETOU
Vyrobte si leporelo! Mařenka Urbánková, ilustrátorka a studentka animovaného filmu na VŠUP v Praze, je s Raketou skoro od začátku. Ilustruje články, vymýšlí a kreslí skládačky, hry, obálky anebo třeba papírové želvy. Navíc povede svůj workshop přímo ve vzducholodi Gulliver, která je věnována knihám a letům do světa vlastní představivosti. Vymyslíme, napíšeme, pokreslíme, složíme - už se na to těšíme! Dílnu povede Mařenka Urbánková (ilustrátorka časopisu RAKETA)

MÁMA MÁ MAPU
Mapy můžou vypadat různě a výstava BIG BANG DATA jich obsahuje spoustu. Mapy a umění spolu odjakživa souvisí – obojí se snaží zachytit svět. A v obojím se někdy těžko orientuje. Vytvořte svoji mapu, vlastní obraz v nadživotní velikosti! Dílnu povede Monika Svobodová (DOX)

DODEJ FILMU ŠŤÁVU
Zvuk ve filmu nevidíš, a tak tě asi nenapadne, že tvoří podstatnou část celkového díla. Dodej filmu šťávu, nahraj zvukové efekty a namluv animovanou postavu! Zvuková a dabingová experimentální dílna KRUTÓNU ve vás rozvine představivost a kreativitu, která by vás při sledování filmu ani nenapadla. Dílnu povede Tereza Bonaventurová (KRUTÓN)

UDĚLEJ SI ČAS
Máte čas? A máte hodinky? Udělejte si je na míru! Po absolvování všech ostatních workshopů dostanou v rámci tohoto hodinářského stanoviště všechny děti jedinečné a funkční hodinky. Ty jsou vyrobeny z neroztržitelného materiálu, který však je možné pokreslit, pomalovat, polepit. Tak jen pozor, abyste nepřišli moc pozdě a aby vám zbyl na hodinky čas. Dílnu povede Klára Domlátilová (DOX)

DOXíkův DĚTSKÝ DEN

KDY: 29. 7. 2017, 14.00 – 18.00

PRO KOHO: Pro děti od 5 let do 99 let

VSTUP: dospělý + dítě 90 Kč / další dítě 60 Kč

Zdarma pro Členy klubu přátel DOX (typ členství RODINA)

REZERVACE A INFORMACE: rodiny@dox.cz, tel. 295 568 104

DOXíkův dětský den se koná v rámci Léta s DOXíkem, série výtvarných dílen pro rodiny: http://www.dox.cz/cs/pro-rodiny/leto-s-doxikem-3

Fotografie z loňského DOXíkova dne v tiskové kvalitě jsou ke stažení na http://www.dox.cz/cs/press/image-center/detail/doxikuv-detsky-den-3
DOX Prague, a.s