(NE)ZODPOVĚDNÝ ČASOPIS v Centru DOX

28. 1. - 9. 3. 2015

Tisková zpráva ke stažení zde.


Výstava JOURNAL (IR)RESPONSABLE, jejíž název je inspirován podtitulem časopisu Charlie Hebdo, seznámí české publikum se zaměřením, postoji a humorem francouzského časopisu, který v současné době stojí v centru celoevropské debaty. Téměř 200 titulních stran časopisu Charlie Hebdo bude v Centru současného umění DOX k vidění do 9. března 2015.

 

Francouzský humoristický časopis Charlie Hebdo se už od 60. let 20. století  vyjadřuje prostřednictvím kreslené satiry k celé řadě nejrůznějších témat. Ať už na svých stránkách komentuje autoritářství, militarismus, rasismus, aktuální politické události, náboženství nebo terorismus, jeho přístup je vždy stejně kritický. Žádná nedotknutelnost, žádná posvátnost.

 

Od 7. ledna 2015 zná Charlie Hebdo celý svět. Teroristický útok na jeho redakci odstartoval nejen obrovskou vlnu solidarity, ale otevřel diskusi o zásadních otázkách ideálů svobodné společnosti: svobodě projevu, vyznání, toleranci k odlišnosti a dalších. Tato diskuse se samozřejmě týká i české společnosti.

 

Výstava má umožnit české veřejnosti udělat si vlastní názor na časopis, jeho postoj, myšlenky,  humor. Ať už nazveme přístup časopisu jakkoliv – šokující, hloupý, primitivní, zlý, netaktní, inteligentní, provokující či geniální – jde stále o přístup založený na humoru. A žádný humor nemůže být ve 21. století hrdelním zločinem.

 

Kontakt pro média:


Michaela Šilpochová

M  +420 774 222 355

E   media@dox.cz

 

Zuzana Masná

M  +420 775 442 362

E  zuzana@dox.cz

 

DOX Prague, a.s