Prague Photo Festival

22. 4. 2012
Tisková zpráva ke stažení zde.
Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení zde.
Stalo se již  téměř tradicí, že v dubnu ožije Praha fotografií. V Centru současného umění DOX se bude se konat již pátý ročník Prague Photo Festivalu, který představí 25 vystavujících subjektů. Součástí festivalu
je i prezentace dvanácti pražských galerií, muzeí a výstavních síní. 

Úvodem celé akce bude v Centru současného umění DOX představena nejširší plejáda jednotlivých fotografů, galerií a společností zabývajících
se fotografií, prezentovány budou originály téměř 200 autorů. Své kolekce autorských fotografií uvedou např. společnosti  České centrum fotografie, Asociace profesionálních fotografů ČR, PHP – Foto Forum, PPF Art, Galerie Montanelli, Galerie Gambit, The Chemistry Gallery, Galerie Millennium, aj. Obsáhlá sekce bude opět věnována odborným školám, které vychovávají novou generaci fotografů (FAMU, Slezská univerzita Opava, Západočeská univerzita Plzeň, Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem), chybět nebudou ani studenti středních uměleckých škol zaměřených na výuku fotografie.

Přehlídka bude již tradičně doplněna bohatým doprovodným programem (setkání s autory, kulaté stoly, workshopy).

Prague Photo Festival bude pokračovat po celý měsíc květen 2012,
a to ve dvanácti vybraných galeriích, muzeích a výstavních síních, kde budou prezentovány kurátorské projekty.
Partnery festivalu jsou Uměleckoprůmyslové muzeum, Galerie Rudolfinum, Galerie Artinbox, Galerie Josefa Sudka, Galerie Fotografic, Fotograf a další subjekty.

Již od vzniku přehlídky je na návrh odborné komise každoročně udělována mladému fotografovi do 35 let cena UniCredit Bank Young Prague Photo Award. Díky tomuto ocenění zaznamenali dosavadní laureáti značně zvýšený zájem o svoji práci a tento kredit jim následně přinesl i zajímavé nabídky ze zahraničí.

Založení Prague Photo Festivalu se setkalo s obrovským ohlasem
u samotných tvůrců, kteří tuto událost nejen uvítali, ale již dlouhou dobu na tuto příležitost, jinde dávno obvyklou, čekali. Pro organizátory i účastníky akce je největším oceněním a motivací do dalších let stále ohromný zájem nejširšího publika, odborné i laické veřejnosti i médií. Máme za to, že se touto akcí zvýšil kredit Prahy v oblasti fotografických přehlídek v mezinárodním kontextu.
DOX Prague, a.s