VŠUDE DOBŘE – Karel Cudlín, Matěj Stránský, Milan Jaroš

18. 6. - 31. 8. 2015

Tisková zpráva ke stažení zde.


Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení zde.


Výstava VŠUDE DOBŘE v Centru současného umění DOX představuje snímky tří fotografů časopisu Respekt. Jejich fotografie z posledních pěti let ukazují, jak moc jsou mimořádné okamžiky našich životů propojené s banálními každodenními chvilkami.

 

Málokdo má republiku prozkoumanou tak jako oni. S padesáti tisíci kilometry, které každý z nich ročně najede, snad není v Česku místo, kde by se jeden z těchto fotoreportérů Respektu někdy neobjevil.

 

Karel Cudlín, Milan Jaroš a Matěj Stránský sledují a dokumentují, jak se chováme během mimořádných událostí i za ospalého nedělního odpoledne. V průběhu posledních pěti let byli u povodní i sněhových kalamit, předvolebních kampaní, jmenování vlády, průjezdu konvoje NATO, pochodu Prague Pride i zatmění slunce. Jejich fotografie ale také ukazují, že běžně spíš chodíme do muzeí, nákupních středisek či na festivaly, ale držíme i masopustní tradice či hrajeme paintball, hledáme v našich horách divočinu nebo se snažíme zvládat osobní tragédie a hledat v nich smysl a přitom fandíme hokeji nebo chováme včely.

 

Výstava Všude dobře ukazuje, jak moc jsou mimořádné okamžiky našich životů propojené s banálními každodenními chvilkami. A že jedny bez druhých jsou nemyslitelné.

 

Spoluorganizátorem výstavy je časopis Respekt.

 

Kurátoři: Pavel Turek, Tomáš Didunyk

 

Výstava bude pro veřejnost otevřena v Centru současného umění DOX ve dnech 18. 6. – 31. 8. 2015.

DOX Prague, a.s