ČASOLAP

26. 2. 2017 od 15:00 do 18:00

Celoroční cyklus mezigeneračních programů určený primárně pro prarodiče a jejich vnoučata ve věku 10 – 25 let*.


Téma prvního setkání: Podoby aktivního občanství včera a dnes

Program: seznámení se s prostory a programem Studia Alta – komentovaná prohlídka výstavy Havel v Centru DOX – tvůrčí dílna v Centru DOX

Místo setkání: Studio ALTA, U Výstaviště 21

 

Společně navštívíme kulturní prostor Studio ALTA, který vznikl a již několik let funguje v bývalých továrních halách v srdci Holešovic. Budeme si povídat o tom, jak pár nadšenců zachraňuje staré haly a dává jim nový smysl, jak se dá takový prostor využít pro tanec, divadlo či kavárnu, které se říká obývák a kde se konají odborné konference i dílny pro děti. Podíváme se do zákulisí a zjistíme, jak se organizuje divadelní festival. Protože i takhle se v dnešní době angažují aktivní občané… Do čeho se pouštěli dnešní dědečkové a babičky, když byli mladí, kde rádi trávil volný čas a co pro ně znamená být aktivním občanem?


To vše bude tématem i během prohlídky výstavy HAVEL, která probíhá v Centru DOX a kam se ze Studia Alta tramvají přesuneme (2 zastávky). Výstava představuje fotografie Tomkiho Němce a Bohdana Holomíčka, kteří dokumentovali Havlův život od 70. let do doby jeho prezidentování. Součástí výstavy jsou i videa Petra Jančárka, která zachycují poslední roky Havlova života.


Odpoledne ukončíme tvůrčí dílnou, která bude přizpůsobena věku vnoučat, ať už jsou mladší a ráda kreslí nebo starší a chtějí si povídat o tom, co to znamená být aktivním občanem.

*O ČASOLAPU: Objevte současné umění a kulturní místa Prahy 7 a diskutujte o různých společenských tématech. Nový mezigenerační program je založen na setkávání v inspirativním prostředí a jeho cílem je podpořit sdílení zkušeností a pohledů mezi různými generacemi. Setkání budou probíhat jednou za dva měsíce (sudé měsíce) vždy poslední neděli v měsíci.

 

Vstupné: senior + vnouče 60 Kč, další vnouče 40 Kč / Kapacita programu je omezena

Rezervace nutná: rodiny@dox.cz, tel. 295 568 104

Čas a místo setkání: 15:00, Studio ALTA, U Výstaviště 21

DOX Prague, a.s