DOXíkův dětský den

25. 7. 2015 od 14:00 do 17:00

Otevřené výtvarné dílny k výstavě ART BRUT LIVE.

 

Odpolední akce pro celou rodinu vám nabídne výtvarné dílny inspirované výstavou Art Brut Live a budovou centra DOX. Můžete se těšit na umělce, lektory a rozmanité aktivity probíhající souběžně na několika místech DOXu.

Postav třeba tělo


Luboš Plný je jedním z mnoha autorů na výstavě „živého syrového umění“, který je fascinován lidským tělem. Schémata, obrazy těla, deníkové zápisy a kódy, ale vše jinak, než byste asi čekali. Jak je vlastně možné svoje já a jeho vrstvy zachytit? Fotografií, rentgenovým snímkem, lékařskou zprávou, vědeckou kresbou, koláží všeho? Dáme vám k dispozici nepřeberné množství materiálu a inspiraci unikátními díly.

 

Propište se k obrazu svému


Nakreslili jste někdy obraz obyčejnou propiskou? Výstava Art Brut Live okouzluje i tím, jak dovede vidět ty nejběžnější i nejosobnější věci úplně novýma očima: Julius Bockelt a další autoři ukazují nenápadná kouzla na papíře právě propiskou. A protože spousta lidí s ní prý nekreslí ráda, připravili jsme pro vás…ano, propisku. Spoustu propisek. A spoustu prostoru pro váš obraz.

 

Domy a stromy


Budova centra DOX působí na někoho čistě, na jiné chladně a pro další je tajuplným bílým bludištěm. Co takhle v jejích zákoutích postavit stavbu, která nemá s přísnou kostkou DOXu nic společného? Zkusme to jako Kanaďan Richard Greaves. Jeho stavby, ve kterých ctí nade vše vodu i domy a které připomínají vlny, proudy a gejzíry, pro výstavu nafotil Švýcar Mario Del Curto. Už jen aby to stálo.

 

Odpoutejte se, prosím


Představte si letadlo, ve kterém bude všechno, co potřebujete k životu. Jde to vůbec? Jeden z tvůrců představených na výstavě Art Brut Live Hans-Jörg Georgi vyrábí taková letadla už roky. A tak se, prosím, odpoutejte a zkuste si postavit svoje vlastní. Vlastní hlavou a rukama.

 

Výtvarné dílny povedou umělci a lektoři centra DOX.

Pro děti od 5 let do 99 let.

Kapacita dílen je téměř neomezena.

Vstup: dospělý + dítě 90 Kč / další dítě 60 Kč

Zdarma v případě rodinného členství.


Rezervace a informace: rodiny@dox.cz , tel. 295 568 104

Připravujeme:

 

15. 8. | 14 – 17h


Moje a tvoje

Rodinný program k výstavě Art Brut Live.

 

29. 8. | 14 – 17h


Pohádka o továrně

Rodinný program k připravované výstavě Jakuba Szczęsneho a budově centra DOX.