Léto s DOXíkem

11. 7. - 29. 8. 2015

Odpočinout od školy i od školky si můžete nejen u bazénu! Letní programy centra DOX se nesou v duchu her a interaktivních setkání se současným uměním a architekturou. Čtyři letní sobotní odpoledne tak můžete se svými dětmi či vnoučaty strávit v galerijním prostředí obklopeni uměleckými díly a za doprovodu našich lektorů si společně užít rodinné kreativní chvilky.


11. 7. | 14 – 17h


Tvoři, kteří tvoří


Rodinná výtvarná dílna k výstavě Art Brut Live.


Potřebují tvorbu a tvořivost pouze umělci nebo i „obyčejní smrtelníci“? Může být cokoli uměním a kdokoli umělcem? Unikátní výstava „umění v syrovém stavu“ ukazuje svět spontánní kreativity a k tvořivosti inspiruje. Rodina jako akční jednotka pak může tvořit kdekoli a čímkoli; čekejte výtvarné techniky na tělo.

 

25. 7. | 14 – 17h


DOXíkův dětský den


Otevřené výtvarné dílny pro rodiny s dětmi.


Dětský den v DOXu vám nabídne už tradičně několik souběžně probíhajících výtvarných dílen, které budou tentokrát inspirovány výstavou Art Brut Live. Příležitosti tvořit a pochopit umění i architekturu najdete na různých místech po celém centru DOX.

15. 8. | 14 – 17h


Moje a tvoje


Rodinná výtvarná dílna k výstavě Art Brut Live.


Kolik lidí od sebe rozeznáme podle tváře, očí, rukou? Jsme si podobní a přece nezaměnitelní a na výtvarné dílně budeme pracovat jak s jedinečným rukopisem každého z vás, tak s tím, jak vypadáme a jak jsme velcí (nebo malí). Podobně jako tvůrci „art brut“ propojíme naše malé vesmíry do větších a společných.29. 8. | 14 – 17h


Pohádka o továrně


Rodinný program k připravované výstavě Jakuba Szczęsneho a k architektuře a historii budovy centra DOX.


Interaktivní a úspěšný program pro děti i celou rodinu ze stálé nabídky programů centra DOX, aneb jak zachránit starou továrnu a vytvořit něco úplně nového.

Výtvarné dílny povedou lektoři centra DOX.


Pro děti od 5 let do 99 let.


Vstup: dospělý + dítě 90 Kč / další dítě 60 Kč


Zdarma k rodinnému členství.


Rezervace a informace: rodiny@dox.cz, tel. 295 568 104

Projekt je realizován za finanční podpory městské části Praha 7.

DOX Prague, a.s