Léto s DOXíkem


Odpočinout od školy, školky i práce si můžete nejen u bazénu! Letní programy Centra DOX se nesou v duchu her a interaktivních setkání se současným uměním a architekturou. Čtyři letní sobotní odpoledne tak můžete se svými dětmi či vnoučaty strávit v galerijním prostředí obklopeni uměleckými díly a za doprovodu našich lektorů si společně užít rodinné kreativní chvilky. 

14. 7. | 14 — 17h


Rozlomit světlo


Rodinná výtvarná dílna k výstavě CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ


Světlo se umí odrážet, lámat, vlnit, šířit, pronikat, rozzářit, prosvítat a zdaleka tím nekončí. Bez světla by nebyl život a bez života by nebylo přátelství – třeba přátelství slavných uměleckých sklářů, jejichž tvorba vás bude inspirovat na první letní výtvarné dílně. Můžete se těšit na hru se světlem a jeho kamarády: barvou, stínem, odleskem a zábleskem. Léto má světlo rádo, zkusíme ho rozlomit.


Více

28. 7. | 14 — 18h


DOXíkův dětský den


Otevřené výtvarné dílny k výstavě CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ a Vzducholodi GULLIVER


Několik výtvarných dílen rozmístěných po celém DOXu bude tradičně propojovat nejen soutěž, v níž každý účastník bude mít šanci zvítězit, ale vzhledem k aktuálním výstavám centra DOX především téma světla, barev a prostoru. Připravujeme pro vás rozmanité techniky a materiály na několika stanovištích – přijďte si užít inspirace světovým uměleckým sklem, udržitelnou architekturou a současným uměním na různý způsob!


Více

11. 8. | 14 — 17h


Gulliverova cesta do fantazie


Rodinná výtvarná dílna ke Vzducholodi GULLIVER


Vzducholoď Martina Rajniše a Leoše Války je pojmenována podle jedné z nejslavnějších postav utopické literatury – právě literární Gulliver vás v programu přenese do svého deníku plného obrů, liliputů a mluvících koní a ještě dál. Vydáte se na průzkumnou výpravu Centrem DOX; zjistíte, co má vzducholoď na střeše společného s Gulliverem, zažijete ji ze všech stran a dokonce si z ní i kousek odnesete. Váš vlastní deník z Vás udělá malého Gullivera.


Více

25. 8. | 14 — 17h


Tvaruj


Rodinná výtvarná dílna k výstavě CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ


Co vás napadne při slově „sklo“? Křehkost? Průhlednost? Světlo? Odraz? Sklo na výstavě v DOXu je všechno to a ještě mnohem víc. Po vzoru tří legend uměleckého sklářství si projdeme autorskou cestu od prvotního osvícení, inspirace, přes návrh, možnosti materiálu, až k výslednému dílu. Přijďte tvarovat!


Více

Výtvarné dílny povedou lektoři centra DOX.


Pro děti od 5 let do 99 let


Vstup: dospělý + dítě 90 Kč / další dítě 60 Kč


Zdarma k rodinnému členství.


Rezervace a informace: rodiny@dox.cz, tel. 295 568 104

DOX Prague, a.s