DOXíkův dětský den – Nahoře STAVBA dole

26. 7. 2014 od 14:00 do 17:00

Tradiční DOXíkův dětský den.


Odpolední akce pro celou rodinu vám nabídne několik výtvarných dílen inspirovaných výstavami PRVNÍ LINIE a MARTIN RAJNIŠ: Huť architektury. Můžete se těšit na umělce, architekty a rozmanité a neotřelé nejen výtvarné úkoly probíhající souběžně na různých místech centra DOX.

Stavba jako živočich


Huť architektury Martina Rajniše (H.A.M.R.) postavila na sochařské terase centra DOX Sloní záda. Pojďte si zkusit pod vedením jednoho ze stavitelů postavit svůj vlastní KLACKOID z větví stromů. Přírodní a dnes již netradiční stavební materiál opět ožije pod vašima rukama za odborné podpory architekta Tomáše Kosnára.

 

Dřevěná stavebnice


Jak postavit vyhlídku ze dřeva? A jak dlouhý dům? K dispozici dostanete materiál, který využívá Martin Rajniš pro modely svých staveb a který použil také pro projekt přirozené architektury na Bienále v Benátkách (2010). Dřevěné profily dovolují nekonečně mnoho kombinací, a tak se těšíme na celé nové město.

 

Počkej, milá smrti


Workshop s umělkyní a ilustrátorkou stejnojmenné knihy pro děti Kateřinou Suškovou, která přibližuje těžko uchopitelné téma tvůrčí formou. Předlohou nově vydané interaktivní knihy byla prastará lidová píseň O smrti a její téma je obsaženo ve výstavě PRVNÍ LINIE jak v příbězích pamětníků války, tak v intimnosti deníků, do kterých se nebojíme psát nic. O hrdinech, kteří se mohou postavit i smrti.

 

Můj milý deníčku


Na deníček z výstavy PRVNÍ LINIE nemusíte umět psát nebo kreslit, stačí „nebát se zažít“. Co jsou ta tajemná obří vejce vedle zákopových valů? Dovedu zachytit pohyb? A další hádanky a úkoly pro kluky, holky i (pra-)rodiče. Vyzkoušejte si netradiční techniky záznamu místa i svých pocitů a zažijete výstavu, od které se (i od sebe navzájem) ledacos naučíte.


Kyber Kids

V spolupráci s centrem pro umění a nové technologie CIANT se nám povedlo pro Vás připravit speciální dílnu, ve které si budete moci vyzkoušet práci s 3D tiskárnou. Dílnu povedou zkušení odborníci ze společnosti Průša Research. Tato dílna se uskuteční v rámci mezinárodního projektu Vetlicat, jenž usiluje o zvýšení vzdělanosti v oblasti využívání moderních technologií, zejména v propojení s uměním.

Výtvarné dílny povedou umělci, architekti, odborníci na 3D tisk a zkušení lektoři centra DOX.

Pro děti od 5 let do 99 let.

Kapacita dílen je téměř neomezena.

Vstup: dospělý + dítě 90 Kč / další dítě 60 Kč

Zdarma v případě rodinného členství.


Rezervace a informace: rodiny@dox.cz, tel. 295 568 104

Připravujeme:


16. 8. | 14 – 17h


Pohádka o továrně


Rodinná výtvarná dílna k výstavě Martin Rajniš: Huť architektury a k budově centra DOX

 

30. 8. | 14 – 17h


V první linii


Rodinná výtvarná dílna k výstavě PRVNÍ LINIE

Projekt je realizován za finanční podpory městské části Praha 7.

DOX Prague, a.s