Výtvarné dílny na objednávku


Centrum DOX nabízí rodinám s dětmi vzdělávací programy ze stálé i z aktuální nabídky pro školy k právě probíhajícím výstavám. Všechny programy jsou přizpůsobeny potřebám konkrétní rodiny, které se po celou dobu věnuje lektor.

 

Vyzkoušejte si stálou nabídku programů ROLE (V) UMĚNÍ. Zahrajete si důležité role v uměleckém provozu a poznáte kromě atraktivních výstav a témat sebe navzájem.

Jakou rolí začít?

 

Chcete jako divák najít a mít Umění v kapse?. Během napínavého pátrání po uměleckých i neuměleckých dílech ve výstavě i při výtvarném workshopu zjistíte, že umělcem může být každý.

 

Umělec potřebuje odvahu, protože půjde S kůží na trh. Někdy musí porušit zavedená pravidla, aby mohl prozkoumat svět a jindy sám sebe. Často obojí a často riskuje.

 

Kurátor je nejen opatrovník sbírky, ale především odborník pracující s obrazy. Specialista, který kladením obrazů vedle sebe vytváří další a další, nové. Co a jak vystaví „DJ obrazů“? DJ Kurátor?

 

Architekt pro mladší může být stavitelem i zachráncem: „dovypráví“ příběh zchátralé holešovické továrny, která se proměnila v prostory povznášející ducha i mysl. Vždy jedinečná Pohádka o továrně.

 

Architekt pro starší ví, že každé místo, každá budova na nás působí. Jak vnímáme tento prostor? Po inspirativní cestě vybranými skvosty architektury dostaneme prostor k tvorbě vlastní vize – Prostor k manipulaci. K manipulaci s obrazy, nebo k manipulaci lidí?

Délka programu: 90 - 120 minut 


Vstupné: 800 Kč / 2 - 5 osob + 90 Kč / každý další dospělý, 60 Kč / každé další dítě (zahrnuje vstup rodiny na všechny výstavy v centru DOX a poplatek za program) 


Kapacita: 2 - 20 osob (25 osob po domluvě)


Sraz: na pokladně DOX, Poupětova 1, Praha 7


Více informací a rezervace: rodiny@dox.cz

DOX Prague, a.s