Okna a zrcadla a vy

20. 11. 2013 - 17. 2. 2014

Vzdělávací program pro školy k výstavě Volker März - Laughing Windows (Smějící se okna)


Německý umělec Volker März si na své první samostatné výstavě v České republice rád hraje. Několik set postav a postaviček obsadil do příběhů plných humoru a ironie. Osobnosti jako Franz Kafka, Hannah Arendtová, Pina Bausch, nebo i svého syna ukazuje jako „okna“, která člověku umožňují vidět svět proměněnýma očima. Důraz přitom klade na co nejsrozumitelnější podání tak, aby byla výstava jednoduše přístupná i nejmladšímu publiku – dětem. Bohatá a neskutečně hravá výstava se tak stává jednoduchým impulzem pro vlastní kritickou hru bez ohledu na věk: „Jaký je náš svět? Jak ho (ne-)vidíme? Jak se (ne-)vidíme navzájem? A co všechno o sobě (ne-)víme? “


Kromě interaktivní prohlídky výstavy je ve variantě pro mladší děti součástí programu výtvarný workshop. Se staršími žáky a studenty využijeme „zrcadlo“, které nastavuje Volker März historii i současnosti Evropy a okolního světa.  Nenechte si ujít svěží pohled na sebe samé!

 

Vhodné pro učitele VV, ON, D, ČJ


Délka programu: 90 - 120 min 


Cílová skupina: studenti ZŠ a SŠ (program má varianty pro konkrétní stupeň)


Cena za program: 400 Kč/skupina + vstupné do expozice Vstupné do expozice:
ve skupině do 15 osob: 60Kč/student
ve skupině nad 15 osob: 40Kč/student
pedagogický doprovod zdarma (max. 2 osoby) Vzdělávací program je třeba objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem. 

 

Rezervace a další informace: skoly@dox.cz, 295 568 105

DOX Prague, a.s