Den architektury v DOXu

4. 10. 2014 od 14:00 do 17:00

U příležitosti Světového dne architektury se také v České republice bude první říjnový víkend konat již čtvrtý ročník Dne architektury pořádaný občanským sdružením Kruh. V rámci festivalu budou mít obyvatelé českých a moravských měst možnost objevit často skryté a zajímavé architektonické objekty ze svého okolí. Do letošního programu se zapojí také DOX s programem k výstavě MARTIN RAJNIŠ: Huť architektury a s procházkou po budově DOXu v doprovodu jejího architekta Ivana Kroupy.

14 - 17h | Rodinná dílna Stavba jako živočich


Huť architektury Martina Rajniše (H.A.M.R.) postavila na sochařské terase centra DOX Sloní záda. Pojďte si zkusit pod vedením jednoho ze stavitelů postavit svůj vlastní KLACKOID z větví stromů. Přírodní a dnes již netradiční stavební materiál opět ožije pod vašima rukama za odborné podpory architekta Tomáše Kosnára.


15 - 16h | Hurá dovnitř: Autor architektonického projektu Centra současného umění DOX Ivan Kroupa vás provede po prostorách této jedinečné galerie.


Budova Centra současného umění DOX je příkladem úspěšné konverze nevyužitých industriálních objektů. I z tohoto důvodu byla roku 2008 zařazena do publikace Phaidon Atlas of 21st Century World Architecture mezi nejvýznamnější stavby světa a ve stejném roce byla nominována na prestižní architektonickou cenu Mies van der Rohe Award. Budovou vás provede její autor Ivan Kroupa.


16 - 17h | Komentovaná prohlídka výstavy MARTIN RAJNIŠ: Huť architektury s komentářem autora Martina Rajniše


Výstava představuje průřez tvorbou architekta Martina Rajniše a jeho ateliéru se zaměřením na posledních 12 let. Martin Rajniš se na mapu světové architektury zapsal významnými projekty, které spojuje myšlenka dlouhodobé udržitelnosti, ekologie a představa architektury jako nástroje pro rozvoj komunity-společnosti.

Více o programu naleznete na stránkách Dne architektury:


VSTUP NA VŠECHNY PROGRAMY ZDARMA.


Rezervace na komentované prohlídky: stern@dox.cz


Rezervace na rodinnou dílnu: rodiny@dox.cz


 

DOX Prague, a.s