Ensemble Intercontemporain

27. 5. 2019 od 20:00

Interpreti:

Ensemble Intercontemporain

Julien Leroy – dirigent

Gilles Durot – bicí nástroje  


Místo:

Multifunkční sál DOX+ (Poupětova 3)


VSTUPENKY – VYPRODÁNO

Ensemble Intercontemporain po více než čtyři desetiletí výrazným způsobem ovlivňuje směřování soudobé hudby. Byl založen výraznou osobností světa současné hudby, skladatelem a dirigentem Pierrem Boulezem, s vizí neúnavně vyhledávat a představovat novinky ze světa klasické hudby. V oficiálním životopise stojí, že jsou ansámblem jednatřiceti sólistů, což s ohledem na náročnost jednotlivých partů hraných skladeb není vůbec nadsázkou. Díky jejich schopnostem i ty nejkomplikovanější hudební struktury vyznívají s nadhledem a průzračností.

Na tomto koncertu zaznějí dvě horké novinky – pár měsíců po světové premiéře v Los Angeles bude na evropském kontinentu poprvé uvedeno nové dílo Miroslava Srnky a v české premiéře Mantovaniho Cadenza č. 1 s virtuózním partem sólových bicích. Dále jsou na programu díla, která se z perspektivy současné hudby vlastně již počítají ke klasickému repertoáru – Freie Stücke Jörga Widmanna z roku 2002 a Corrente Magnuse Lindberga zkomponované roku 1992.

Program:

Magnus Lindberg: Corrente

Jörg Widmann: Freie Stücke

Bruno Mantovani: Cadenza n° 1

Miroslav Srnka: Overheating (evropská premiéra)

Koncertem Ensemble Intercontemporain navazuje Centrum současného umění DOX na svou novou programovou linii, zaměřenou na soudobou hudbu. Díky své výborné akustické kvalitě se tak nový multifunkční sál DOX+ stává jedním z mála pražských prostorů vhodných pro uvádění nových děl soudobých skladatelů.


DOX Prague, a.s