Navždy spolu!

20. 3. - 22. 3. 2017

Premiéra | 20. 3. 2017, 19h

1. repríza | 21. 3. 2017, 19h

2. repríza | 22. 3. 2017, 19h


Vstupenky jsou v prodeji na www.goout.cz.

Magda a Zuzanka sdílí své malé životy přes telefonické rozhovory. První nemůže být bez druhé, ta druhá je pohlcena jen sama sebou. Proč spolu vůbec ještě komunikují a co je vlastně spojuje? Fragmenty jejich absurdního vztahu se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti. Přítomnost střídá minulost, odmítání touha po blízkosti. Čas plyne, výtah jede nahoru a party musí někdy skončit. Zestárli jsme. Překvapuje nás to?

Inscenaci společně se seniory – neherci – vytvořily performerky Hana Varadzinová a Eliška Vavříková a samy v ní účinkují. Zapojení pražských seniorů bez jakékoli předchozí zkušenosti s profesionální tvorbou souboru fyzického divadla vedlo k vytvoření komunity, v níž  se vytratila mezigenerační propast ignorace a pohrdání, které staří lidé na sklonku svého života často pociťují. Alespoň v hranicích projektu se tak vytvořil model soužití bez diskriminace stáří, která je v dnešní společnosti až příliš běžná.

Navždy spolu! je třetí částí trilogie Noc ve městě, jež je zaměřena na odkrývání aktuálních témat, které společnost odmítá vidět. (První díl trilogie, inscenace Informátoři, měla premiéru v roce 2015; druhý díl, představení Odtržení, v roce 2016). Stejně jako předchozí části trilogie, je i Navždy spolu! mnohovrstevnatou jevištní kompozicí na hranicích žánrů pohybového divadla, videa a dokumentu.

Inscenace je součástí evropského projektu sociálního a komunitního divadla Caravan Next, částečně financovaného z prostředků programu EU Kreativní Evropa – www.caravanext.eu
Foto: Michal Hančovský
Farma v jeskyni

Tvorba mezinárodně oceňovaného souboru Farma v jeskyni pod vedením režiséra a choreografa Viliama Dočolomanského je dlouhodobě založena na zkoumání „nepohodlných” témat současnosti, které představují nejen inspiraci k vytvoření díla, ale i ojedinělý sociální a scénický výzkum a self-development.

Inscenace vznikla přímo pro prostory Centra DOX.
 
Vstupné:

260 Kč / základní vstupné
170 Kč / studenti, senioři, ZTP

Kapacita: 85 osob

Režie, choreografie: Viliam Dočolomanský


První uvedení / Work in Progress se uskutečnilo 22. 12. 2016

Preview |  29. 1. 2017, 19h
DOPROVODNÝ PROGRAM

V rámci projektu Noc ve městě a nové inscenace Navždy spolu! zve mezinárodní divadelní soubor Farma v jeskyni ve spolupráci s Centrem současného umění DOX na několik doprovodných programů.

20. 3. a 22. 3. 2017
Otevřená diskuze diváků s tvůrci představení
Kde: Kavárna Centrum současného umění DOX  ( od 20.15 hod. po skončení představení)

22. 3. 2017
Diskuze o přípravě inscenace Navždy spolu!  a prezentace celého projektu Noc ve městě za účasti režiséra a uměleckého šéfa Viliama Dočolomanského, Moniky Částkové, asistentky choreografie, která při přípravě projektu spolupracovala s herci – seniory. Prezentace je zejména určena na sociální pracovníky a studenty
Kde: kulturní a vzdělávací centrum Elpida od 10:30 do 12.30 hod.

23. března 2017

Pohybová dílna pod vedením tanečnice a choreografky Moniky Částkové a performerky Elišky Vavříkové Obsahem dílny budou nenáročné pohybové hry a zadaní, které stimulují a povzbudí tělo i mysl. Doporučujeme pohodlné oblečení i pohodlnou obuv.
Kde: Centrum současného umění DOX  od 11:15 do 13:00 hod.
Pro podrobnější informace kontaktujte Barbaru Tůmovou barbara.tumova@seznam.cz;  tel. 604 560 534.

Trilogie Noc ve městě a inscenace Navždy spolu! jsou součástí evropského projektu sociálního a komunitního divadla Caravan Next, částečně financovaného z prostředků programu EU Kreativní Evropa – www.caravanext.eu

Pro podrobnější informace kontaktujte Barbaru Tůmovou barbara.tumova@seznam.cz;  tel. 604 560 534.


Podpora

Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Norden – Nordic Culture Point, Státní fond kultury

Projekt je podpořen grantem Islandu, Lichtenštejnska a Norska

Činnost Farmy v jeskyni je podporována grantem hl.m. Prahy pro rok 2017 ve výši 2.500.000 Kč.