Pražský divadelní festival německého jazyka: Girl from the Fog Machine Factory

18. 11. - 19. 11. 2019

Termíny představení:
18. 11. ve 20 hodin – vstupenky
19. 11. ve 20 hodin – vstupenky

Místo: Multifunkční sál DOX+ (Poupětova 3) 
Současný příběh s magickým koncem od Thoma Luze

V malé továrně na mlhostroje na kraji města jdou obchody špatně. Stav objednávek je ubohý, v současné situaci už nikdo nechce kupovat stroje, které v zásadě nic nevyrábějí. Šéf a jeho spolupracovníci - syn, neplacená praktikantka a hudební personál určený k zhudebňování mlhy při prodejních prezentacích - stojí bezradně v showroomu a zamlkle přemýšlejí, jak by se asi dala tahle budoucnost přežít. Vhod by přišly nové nápady, nové obrazy, nová řešení, kterými by se vyřešily finanční problémy. Osazenstvo začne experimentovat: vodopády, prstence kolem planet, svítící moře mlhy, slavné sochy od Rodina a Giacomettiho i Böcklinův Ostrov mrtvých s pramicí, to všechno vytvoří z mlhy. Sice jen na okamžik - ale přece. Celý strojový park a všechno vědění o mlze nabyté za 225 let firemní historie se teď staví na odiv, před zraky sporadicky přicházejících náhodných zákazníků vznikají obrazy pomíjivé opulence… Jestli se ale budoucnost firmy dá zachránit prchavou, krátkodobou krásou je napsáno doslova v mracích. To se ještě uvidí - nebo holt taky ne.

Nová produkce švýcarského divadelního umělce Thoma Luze se zabývá těmi nejméně uchopitelnými aspekty lidství a vyprávění příběhů: dá se zachytit něco, co se něco neustále mění? A máme se o to vůbec pokoušet?

Ve velkých obrazech, v subtilních tónech a s mimořádným nasazením divadelní mlhy vypráví režisér Thom Luz současný příběh plný nadčasové magie a kouzla divadla.

POZVÁNO NA BERLÍNSKÉ THEATERTREFFEN 2019!
Režie a scéna: Thom Luz
Kostýmy: Katharina Baldauf, Tina Bleuler
Hudební vedení: Mathias Weibel
Zvukový design: Martin Hofstetter
Světelný koncept: Tina Bleuler, Thom Luz
Technický vedoucí: Li Sanli
Světelná technika: Jens Seiler
Asistent režie: Benjamin Truong
Komunikace: Ramun Bernetta
Vedoucí produkce: Gabi Bernetta
Hrají: Fhunyue Gao, Sigurður Arent Jónsson, Mara Miribung, Samuel Streiff, Mathias Weibel

Produkce Thoma Luze a Bernetta Theaterproduktionen v koprodukci s Gessnerallee Zürich, Théâtre Vidy-Lausanne, Kaserne Basel, Internationales Sommerfestival Kampnagel Hamburg, Theater Chur, Südpol Luzern

Představení trvá 75 minut

S českými titulky

Představení se konají v rámci Pražského divadelního festivalu německého jazyka.
DOX Prague, a.s