MAIA: TENZE work-in-progress

30. 8. 2013 od 19:00

Work-in-progress program představuje vznik tanečního představení Tenze choreografky MAIY v interpretaci tanečnice Jany Vrány. Představení využívá zařízení Tens, které umožňuje umělý technologicky řízený přenos impulsů na tělo tanečníka a ovlivňuje jeho následný pohyb.


Work-in-progress formát: otevřená zkouška spojená s diskuzí a ukázkami práce, která vede k navázání společného tvůrčího dialogu umělců s publikem.

 

Koncepce, choreografie: Markéta MAIA Kuttnerová

Ve spolupráci s interpretkou: Jana Vrána

Konzultace: Tomas Suchan /Brmlab/

Hudba: Joshua Koch /CH/

Světelná koncepce: Jiří Hajdyla

Svícení: Lukáš Benda


Produkce: Honza Malík / m a i a production/

Koproducent: Tanec Praha o.s. / Ponec - divadlo pro tanec

Za podpory: Eks o.s., Magistrát hl.m. Prahy, Tanec Praha o.s., Nadace Život umělce, Centrum současného umění DOX, BaladaSITE, HM

Work in progress: 30. 8. 19:00, DOX Praha

Premiéra: 4. 10. 20:00, Ponec - divadlo pro tanec, Praha

Markéta MAIA Kuttnerová   

                                                                                                                                                           Začínala u výrazné taneční pedagožky Petry Blau (ZŠ Karlovy Vary). Poté pokračovala ve studiu na Konzervatoři Duncan Centre (absolutorium v roce 2011), včetně zahraniční stáže na nizozemské Fontys Hogeschool voor de Kunsten. Interpretačně se podílela na umělecko-vzdělávacím projektu Špalíček Bohuslava Martinů autorky Evy Blažíčkové. Vytvořila několik menších choreografií, které uvedla např. na festivalu Szolo-Duo 2009 a 2012 v Budapešti (duety Engulfment a Planetoid LV-426). Umělecký zájem Markéty spočívá především v autorské tvůrčí činnosti. Po studiích uvedla v březnu 2012 svůj debut LV-426 (uveden také na České taneční platformě 2012, Malá Inventuře 2013, Enter 6: Biopolis Festival, v Ostravě, Jihlavě i v zahraničí – v Německu a v Rusku). V současné době žije částečně ve Švýcarsku, kde společně s Romanou Ramer realizuje představení Nachtgeschwister (premiéra 25. 5. 2013). V letošním roce připravila Markéta výjimečnou premiéru (jediné uvedení) Breath control, představení, které je třídílným site-specific projektem vytvořeným exkluzivně pro pražský Era svět. Experimentální projekt Tenze (premiéra 4. 10. 2013, divadlo Ponec, Praha) chystá v umělecké spolupráci s Ústavem pro umění a nové technologie CIANT a Centrem současného umění DOX. Markéta je také spoluzakládající členkou pražského uměleckého sdružení Eks (Hon na lišku; 2012).


Rezervace: trubacova@dox.cz


Vstupné: 90 Kč


Za podpory: