Otevřený Archiv

6. 4. 2017 od 18:00 do 21:00

Archiv výtvarného umění si Vás dovoluje pozvat na tradiční bazar knih v rámci akce Máme otevřeno.

Během odpoledne bude opět možné zakoupit knihy z duplicit Archivu za symbolické ceny (umělecké katalogy, výtvarné publikace, dětská literatura, beletrie, poezie). Událost se uskuteční v Otevřené knihovně Archivu sídlící v prvním patře Centra současného umění DOX.

Více informací naleznete na stránkách www.artachiv.cz nebo na Facebooku.

Od ledna 2010 provozuje Archiv výtvarného umění, o. s. v DOXu knihovnu a v přilehlém prostoru Malé věže pořádá výstavy. V knihovně je zpřístupněná část dokumentů Archivu výtvarných umění – výtvarné encyklopedie, monografie, katalogy a vybraná periodika. Ostatní publikace jsou uchovávány v depozitářích Národní technické knihovny poblíž Prahy v Písnici, a také v prostorách na Vinohradech. Tyto tiskoviny jsou dohledatelné v elektronické databázi abART a po objednání jsou zaslány do knihovny Archivu výtvarných umění, kde je možné je prostudovat.

Kromě katalogů, monografií, knih a časopisů Archiv sbírá, zpracovává a zpřístupňuje i další dokumenty, které se jinde systematicky nearchivují - pozvánky, plakáty, tiskové zprávy, texty, výstřižky, fotografie, diapozitivy, multimediální nosiče, parte, navštívenky ad. Dnes je tato sbírka zřejmě největší takto specializovanou sbírkou vůbec. Řádově uchovává na statisíce jednotek. Na zpracování dokumentů a informací Archiv od roku 2003 vyvíjí, plní a provozuje vlastní databázový systém – abART.