ROZHRANÍ

24. 4. 2015 od 17:00

Mezinárodní centrum pro umění a nové technologie CIANT připravilo diskusní panel zaměřený na téma BCI neboli brain-computer-interface, které umožňuje přímé ovládání technologie prostřednictvím mozkové aktivity.


Panel se bude snažit zodpovědět dotazy spojené s využitím tohoto typu rozhraní: Je možné kontrolovat vědomí pomocí neurofyziologických nástrojů? Budou se nám vlády snažit vstupovat do mozku pomocí BCI systémů? Můžeme už dnes pomocí sledování mozkových vln a biofyziologických reakcí těla vytvořit virtuální realitu, která splní každé přání? 

Hosté:

 

dr. Aleksander Väljamäe,

umělci Pavel Smetana a Ivor Diosi, kteří představí své minulé, aktuální i plánované projekty a uvedou je v širším kontextu využití výzkumu mozku pro manipulaci vědomí ve sféře umění, simulací i ve společenském uspořádání.

 

PROGRAM:

 

17h | dr. Aleksander Valjamae – snímání mozkových vln a jejich využití v dalších oblastech kultury a společnosti (umění, marketing, státní moc)

 

17.30h | Ivor Diosi – aktuální situace ve výzkumu aplikací neurofyziologie v softwarovém inženýrství

 

18h | Pavel Smetana – Room of Desires – splněná přání v digitální virtuální realitě – prezentace umělecké interaktivní instalace

 

18.30h | panelová diskuse

 

Moderuje: Ondřej Cakl (CIANT)

 

Jazyk: angličtina

 

Vstup volný, kapacita míst omezená.

 

Doporučujeme rezervovat si místo na: info@ciant.cz

 

Podpořeno programem EC Culture Europe 2007.

 

Realizace: CIANT v rámci projektu Soft Control.

 

Více o projektu: 

http://softcontrol.info

www.ciant.cz

 

DOX Prague, a.s