Linie svobody: Současná arabská karikatura

17. 11. 2016 - 13. 2. 2017

Výstava Linie svobody představuje tři významné arabské karikaturisty a jejich aktivistickou a uměleckou reflexi každodennosti i zásadního dění v neklidném regionu severní Afriky a Blízkého východu.


Svoboda projevu a její limity, bezpečnost a extremismus, aktivní občanství, politická odpovědnost, tolerance, sociální problémy... Čelí arabské společnosti a jejich obyvatelé podobným výzvám jako ta česká? A je jejich vnímání tolik odlišné od toho našeho? 


Svá díla vystaví Abdul Raheem Yassir (Irák), Khalid Albaih (Súdán), Nadia Khiari (Tunisko).


V rámci doprovodného programu proběhne master class pro začínající české karikaturisty a promítání dokumentu Karikaturisté: pěšáci demokracie (Francie, 2014) s následnou debatou s jedním z pozvaných umělců. K výstavě bude vydán katalog.


Projekt připravily organizace Insaan: Česko-arabské centrum kulturního dialogu, Člověk v tísni, Baraka: Centrum pro kultury severní Afriky a Blízkého východu, s finanční podporou české sítě Nadace Anny Lindhové pro dialog kultur ve Středomoří (ALF).

DOPROVODNÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM


S kůží na trh

Vzdělávací program ze stálé nabídky ROLE (V) UMĚNÍ k výstavě HAVEL a Linie svobody.
DOPROVODNÝ PROGRAM

PRAHA

17. 11. | 10:00
Masterclass s Abdul Raheem Yassirem, Langhans: Centrum Člověka v tísni,
Více informací o akci.

17. 11. | 17:30
Promítání dokumentárního filmu Karikaturisté: Pěšáci demokracie a debata s Abdul Raheem Yassirem, Langhans: Centrum Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1)

OLOMOUC

Výstava “Linie svobody: Současná arabská karikatura”, Galerie W7 v Divadle na cucky (Wurmova 7, Olomouc), vernisáž 18. 11. v 18:00 (výstava potrvá do 12.12. 2016).

19. 11. | 13:00

Masterclass s Abdul Raheem Yassirem, Divadlo na cucky, Freskový sál 


20. 11. | 17:00

Promítání filmu Karikaturisté: Pěšáci demokracie a debata s Abdul Raheem Yassirem, Umělecké centrum Univerzity Palackého

Spoluorganizátor:Za podpory:Partneři výstavy: