0 Tu: Velký příběh o strastiplné cestě

Literární plavba vesmírným magravem po fiktivním světě autora Jakuba Hussara, který formuje již více než dvacet let. Čeká vás představení druhého svazku 0 Tu, rozhovor autora i živá hudební ukázka provedená na jedinečných experimentálních ruských syntezátorech.


ON AIR: MoLI – Museum of Literature Ireland

Rozhovor na téma literatura v prostoru galerie a autorská čtení předních irských spisovatelů a jejich českých překladatelů. Vysíláme online ze vzducholodě Gulliver na našem Facebooku a Youtube.


Není (tu) Mariusz Szczygieł? – bude online

Známý polský autor Mariusz Szczygieł představí ve Vzducholodi Gulliver svou zatím poslední knihu reportáží nazvanou Není, která loni vyšla česky v překladu Heleny Stachové. V Polsku čtenáři knihu označili jako nejlepší reportáže desetiletí a nejlepší publikaci 2018.


Jsme jako oni: O liberálech, pokrytcích a fašistech

V knize Jsme jako oni se nad tématy naší současnosti a minulosti setkávají dvě generace novinářů.


Q+A: Daniel Pešta – EN BLOC

Přední český multimediální umělec Daniel Pešta představí a pokřtí ve Vzducholodi Gulliver svou nejnovější knihu En Bloc, která mapuje jeho tvorbu posledních 10 let.


BOOK & FLY: John Banville se vrací do Prahy

Diskuze s irským spisovatelem a držitelem Bookerovy ceny Johnem Banvillem v rámci festivalu Svět knihy ve Vzducholodi Gulliver.