Básně, zlomky a skici k Jeanu Arthuru Rimbaudovi

Večer ve vzducholodi Gulliver při příležitosti 130 let od smrti Arthura Rimbauda. Vystoupí významný současný básník a rimbaudovský znalec Miloslav Topinka, z jeho textů, překladů a dopisů svázaných s Rimbaudem bude číst Marie Málková.


Brutální sobota: ostravští autoři čtou v Gulliverovi

K výstavě Art-Brut-All jsme připravili sobotní odpoledne se čtyřmi přednáškami a večer autorského čtení vystavujících umělců ve Vzducholodi Gulliver. Ve večerní literární části se pražskému publiku představí ostravští umělci Daniel Balabán, Pavel Forman, Tomáš Koudela a František Kowolowski.


Marie Iljašenko: Básně a létající objekty


Řídí se básně vzdušnými proudy? Znají straky zákony aerodynamiky? A co když měl příběh o Ikarovi jiný konec? S létáním a básněmi seznámí pasažéry na palubě Vzducholodi Gulliver básnířka a spisovatelka Marie Iljašenko, která představí a pokřtí svou novou sbírku Sv. Outdoor.


Sny o toulavých kočkách

Vzducholoď Gulliver bude tentokrát zasvěcena spojení literatury a filmu. Režisér David Sís představí ukázky z připravovaného snímku Sny o toulavých kočkách věnovaný životní „světočáře“ jeho staršího bratra Petra Síse, světoznámého výtvarníka a autora nejen dětských knih.


Na útěku před světem: Auður Ava Ólafsdóttir a Andrea Hejlskov

Proč utíkáme pryč z každodenního života? Proč prcháme z civilizace? Nejsou snad Seveřané nejšťastnějšími lidmi světa? A jak do toho všeho zapadají módní lifestylové koncepty hygge, lagom či sisu, které se na nás ze Skandinávie valí?


Poezie vanitas

Aktuální výstavu Vanitas doprovází rozsáhlá publikace zahrnující také výjimečnou antologii poezie k tématu vanitas. Potkejte se se čtyřmi současnými básníky a kurátorem výstavy na palubě vzducholodi Gulliver.