Portrétoval anglickou královnu

Na palubě vzducholodi Gulliver představíme další knižní příběh, tentokrát jeden skutečný – životní osud malíře Franty Bělského. Novinář a spisovatel Bohumil Vostal se jeho příběhu věnuje už řadu let, nad střechami DOXu pokřtí svou novou publikaci Portrétoval anglickou královnu.


ON AIR: Andres Serrano

Na palubě vzducholodi Gulliver bude hostem mimořádné diskuze Andres Serrano, jeden z nejvýraznějších výtvarných umělců posledních desetiletí. Večerem provede Petr Vizina.


Křest katalogu Bolest těch druhých

Výstava Bolest těch druhých se blíží ke svému závěr, důležitost tématu, které přinesla však dál ponese katalog. Přijďte s námi pokřtít stejnojmennou publikaci k výstavě na palubě vzducholodi Gulliver.


Liu Ka-shiang: Mapy duše

Tchajwanský spisovatel Liu Ka-shiang (劉克襄) je všestranným autorem básní, esejů, příběhů pro děti a také přírodopisných a cestopisných zápisků, v nichž vede dialog s místem, lidmi a jinými živými organismy. Na palubě vzducholodi Gulliver autor představí svá vybraná díla a způsob, jímž vznikají.


Křest katalogu Funny Games a diskuze

Výstava moldavského malíře Alexandra Tineie Funny Games je dosud nejrozsáhlejší samostatnou prezentací jeho díla. Přijďte s námi pokřtít stejnojmennou publikaci k výstavě na palubě vzducholodi Gulliver, kde současně proběhne diskuze s umělcem a tvůrci katalogu.


Svědectví žen: Matilda Voss Gustavsson a Linda Bartošová

Čemu čelí ženy činné ve veřejném prostoru? Diskuze s Matildou Voss Gustavsson a Lindou Bartošovou se zaměří na veřejně činné ženy, na předsudky a výzvy, se kterými se potýkají, na zažité společenské vzorce a mechanismy zneužívání moci související se sexismem nebo sexuálním násilím.