Matteo Pericoli: Literární architektura

Často slýcháme, že příběhy mají svou vnitřní strukturu nebo architekturu. Co tím vlastně myslíme? Dá se příběh postavit? Architekt, ilustrátor a učitel Matteo Pericoli založil v roce 2010 Laboratoř literární architektury, fascinující projekt zkoumání literatury jako architektury.


Stefano Carini: Vyprávět obrazem

Přednáška odborníka na fotografii a vizuální vyprávění Stefana Cariniho, který vás vezme na fascinující vizuální cestu historií, která začíná před více než 30 000 lety, hluboko v horách západní Evropy, jižní Afriky a Indonésie, kde naši předkové zanechali některé z prvních známých jeskynních maleb.


Apeirogon: Pravdivý příběh

Hosty závěrečného večera festivalu FALL budou irský spisovatel Colum McCann a hlavní protagonisté jeho románu Bassam Aramin a Rami Elhanan. Bassam Aramin je Palestinec. Rami Elhanan je Izraelec. Svět se pro oba změnil poté, co v konfliktu znepřátelených stran oba ztratili své dcery.


Dehnel, Němec: Umění psát o umění

Jak psát román o životě slavných umělců? Jak dostat jejich dílo na stránky knihy? Dá se slovy postihnout kompozice, barva, linie, světlo? Na palubě vzducholodu Gulliver promluví spisovatelé Jacek Dehnel a Jan Němec v rozhovoru s Blankou Činátlovou.


Srdeční záležitosti: Dehnel, Němec, Háblová

Všichni máme své oblíbené příběhy. Dokonce i sami spisovatelé a spisovatelky mají své oblíbené spisovatele a spisovatelky. A své literární srdeční záležitosti. V rámci tohoto programu se o ně podělí na palubě vzducholodi Gulliver Jacek Dehnel, Jan Němec a Anna Beata Háblová.


Srdeční záležitosti: Denemarková, Bellová, Šteger

Všichni máme své oblíbené příběhy. Dokonce i sami spisovatelé a spisovatelky mají své oblíbené spisovatele a spisovatelky. A své literární srdeční záležitosti. V rámci tohoto programu se o ně podělí na palubě vzducholodi Gulliver Bianca Bellová, Radka Denemarková a Aleš Šteger.