Daniela Vodáčková: Autoportréty

Ve vzducholodi Gulliver proběhne uvedení básnické sbírky Daniely Vodáčkové s názvem Autoportréty. Jejím přáním bylo malíře oživit, zachytit, co prožívali, co si mysleli i jak se jako lidé měnili. Básně spolu s obrazy malířů autorka představí ve vzducholodi Gulliver.


Jazz Night in the Air

Na palubě Vzducholodi Gulliver se baskytarista Rodion Sun Lion v podmanivých jazzových kompilacích představí ve společnosti členů souboru Farma v jeskyni - špičkového jazzového hudebníka Marcela Bárty a zpěvačky a performerky Hany Varadzinové.Patrik & Anna Beata Háblovi: Do obrazů se nepíše

Proč Patrik Hábl maluje po tři desetiletí tváře starých mistrů a co bylo pro Annu Háblovou inspirací k jejímu prvnímu románu? Jak se setkává malba a text (nejen) v jejich aktuální výstavě Tolik jiné přítomnosti se dozvíte v setkání s oběma umělci a kurátorkou výstavy Michaelou Šilpochovou.


Otisk války: Elisabeth Åsbrink a Alvydas Šlepikas

Vrcholem letošního ročníku festivalu Dny Severu bude beseda se dvěma severskými autory – švédskou publicistkou Elisabeth Åsbrink a litevským spisovatelem Alvydasem Šlepikasem, kteří se ve svých knihách zaměřují na druhou světovou válku a poválečné období.


Gotická duše: Jiří Karásek ze Lvovic & Josef Bolf

Gotickou duší rozezní palubu vzducholodi Gulliver úryvky z dnes již klasického románu Jiřího Karáska ze Lvovic spolu s texty Josefa Bolfa, jedné z nejvýraznějších osobností současné české umělecké scény.


Básně, zlomky a skici k Jeanu Arthuru Rimbaudovi

Večer ve vzducholodi Gulliver při příležitosti 130 let od smrti Arthura Rimbauda. Vystoupí významný současný básník a rimbaudovský znalec Miloslav Topinka, z jeho textů, překladů a dopisů svázaných s Rimbaudem bude číst Marie Málková.