Petr Borkovec: Šeříky ve váze a jiné oleje na plátně

Petr Borkovec čte na palubě vzducholodi Gulliver prozaické texty a básně, které se různorodě týkají výtvarných děl i lidí kolem nich. Ekfráze, interpretace, reflexe. Psaní podle skutečnosti, dobrodružství s kustodkou, redakční porada časáku Největší malíři, obrazy na Sbazaru a vanitas.


Sara Baume: Abeceda ptáků

Multimediální představení lyrických esejů o důležitosti práce bez jasného užitku a nutkavé tvořivosti uznávané spisovatelky a výtvarnice Sary Baume na palubě vzducholodi Gulliver.


Matteo Pericoli: Literární architektura

Často slýcháme, že příběhy mají svou vnitřní strukturu nebo architekturu. Co tím vlastně myslíme? Dá se příběh postavit? Architekt, ilustrátor a učitel Matteo Pericoli založil v roce 2010 Laboratoř literární architektury, fascinující projekt zkoumání literatury jako architektury.


Stefano Carini: Vyprávět obrazem

Přednáška odborníka na fotografii a vizuální vyprávění Stefana Cariniho, který vás vezme na fascinující vizuální cestu historií, která začíná před více než 30 000 lety, hluboko v horách západní Evropy, jižní Afriky a Indonésie, kde naši předkové zanechali některé z prvních známých jeskynních maleb.


Apeirogon: Pravdivý příběh

Hosty závěrečného večera festivalu FALL budou irský spisovatel Colum McCann a hlavní protagonisté jeho románu Bassam Aramin a Rami Elhanan. Bassam Aramin je Palestinec. Rami Elhanan je Izraelec. Svět se pro oba změnil poté, co v konfliktu znepřátelených stran oba ztratili své dcery.


Dehnel, Němec: Umění psát o umění

Jak psát román o životě slavných umělců? Jak dostat jejich dílo na stránky knihy? Dá se slovy postihnout kompozice, barva, linie, světlo? Na palubě vzducholodu Gulliver promluví spisovatelé Jacek Dehnel a Jan Němec v rozhovoru s Blankou Činátlovou.