Svědectví žen: Matilda Voss Gustavsson a Linda Bartošová

Čemu čelí ženy činné ve veřejném prostoru? Diskuze s Matildou Voss Gustavsson a Lindou Bartošovou se zaměří na veřejně činné ženy, na předsudky a výzvy, se kterými se potýkají, na zažité společenské vzorce a mechanismy zneužívání moci související se sexismem nebo sexuálním násilím.


Vizuální imaginace Samuela Becketta

Přednáška Dirka Van Hulleho a Marka Nixona doplněná bohatým obrazovým materiálem se zaměří na sbírku knih slavného irského spisovatele a dramatika, která po jeho smrti v roce 1989 zůstala v Beckettově pařížském bytě.


Směna Anny Beaty Háblové

Křest románové prvotiny Směna umělkyně Anny Beaty Háblové spojený s autorským čtením a rozhovorem, který s autorkou povedou kurátorka Michaela Šilpochová (DOX) a Radek Štěpánek (Host).


Věra Nováková: Malovala jsem, co jsem žila

Věra Nováková s kurátory výstavy Via vitae promluví ve vzducholodi Gulliver o své životní a umělecké cestě, po které kráčí stále stejně energicky a s obdivuhodným nadhledem. Mimořádné setkání s mimořádnou osobností české kulturní scény.


Slovo psané v art brut

Písemné projevy byly vždy důležitou součástí art brut. Z českých autorů vynikl Zdeněk Košek, jehož „meteorologické“ obrazce jsou svéráznými lettristickými básněmi. Právě o něm ve své přednášce ve vzducholodi Gulliver promluví spisovatel Jaromír Typlt.


Daniela Vodáčková: Autoportréty

Ve vzducholodi Gulliver proběhne uvedení básnické sbírky Daniely Vodáčkové s názvem Autoportréty. Jejím přáním bylo malíře oživit, zachytit, co prožívali, co si mysleli i jak se jako lidé měnili. Básně spolu s obrazy malířů autorka představí ve vzducholodi Gulliver.