Věra Nováková: Malovala jsem, co jsem žila

Věra Nováková s kurátory výstavy Via vitae promluví ve vzducholodi Gulliver o své životní a umělecké cestě, po které kráčí stále stejně energicky a s obdivuhodným nadhledem. Mimořádné setkání s mimořádnou osobností české kulturní scény.


Slovo psané v art brut

Písemné projevy byly vždy důležitou součástí art brut. Z českých autorů vynikl Zdeněk Košek, jehož „meteorologické“ obrazce jsou svéráznými lettristickými básněmi. Právě o něm ve své přednášce ve vzducholodi Gulliver promluví spisovatel Jaromír Typlt.


Daniela Vodáčková: Autoportréty

Ve vzducholodi Gulliver proběhne uvedení básnické sbírky Daniely Vodáčkové s názvem Autoportréty. Jejím přáním bylo malíře oživit, zachytit, co prožívali, co si mysleli i jak se jako lidé měnili. Básně spolu s obrazy malířů autorka představí ve vzducholodi Gulliver.


Jazz Night in the Air

Na palubě Vzducholodi Gulliver se baskytarista Rodion Sun Lion v podmanivých jazzových kompilacích představí ve společnosti členů souboru Farma v jeskyni - špičkového jazzového hudebníka Marcela Bárty a zpěvačky a performerky Hany Varadzinové.Patrik & Anna Beata Háblovi: Do obrazů se nepíše

Proč Patrik Hábl maluje po tři desetiletí tváře starých mistrů a co bylo pro Annu Háblovou inspirací k jejímu prvnímu románu? Jak se setkává malba a text (nejen) v jejich aktuální výstavě Tolik jiné přítomnosti se dozvíte v setkání s oběma umělci a kurátorkou výstavy Michaelou Šilpochovou.


Otisk války: Elisabeth Åsbrink a Alvydas Šlepikas

Vrcholem letošního ročníku festivalu Dny Severu bude beseda se dvěma severskými autory – švédskou publicistkou Elisabeth Åsbrink a litevským spisovatelem Alvydasem Šlepikasem, kteří se ve svých knihách zaměřují na druhou světovou válku a poválečné období.