Protichůdné cesty 
se musí někde potkat
 

Připravujeme pro vás budoucí současné umění

Vanitas

Náměty pomíjivosti, smrti a umírání se už od renesance objevují ve výtvarném umění v podobě zátiší s lidskou lebkou a květinami. Výstava Vanitas představí tvorbu více než čtyř desítek umělců, kteří tento motiv zpracovávají nově a originálně.


O lásce

První veřejné představení výtvarné tvorby Siegfrieda Herze, který více než deset let tvoří v izolaci od okolního světa. Jeho někdy až nelítostně upřímná díla vypráví s hlubokým prožitkem a opravdovostí o bolestech a láskách, o snech a touhách.


Fenomeander

Dětské nakladatelství Meander na českém trhu působí již 25 let a toto výročí oslavíme výstavou Fenomeander. Seznámíte se s několika generacemi českých výtvarníků, kteří v jedinečném dialogu s autory textu spoluvytváří naše povědomí o knize.


AIGEL

V pátek 2. 10. měly sál DOX+ rozvibrovat rapované verše a skvělé beaty ruské formace AIGEL a českých WWW Neurobeat. Koncert bohužel musíme přesunout na 18. 2. 2021. Ale už 1. 10. vám přineseme ukázky z nového alba a online setkání s AIGEL!


Flesh

Hudební zkoumání na pomezí výtvarného umění, koncertu a dramatu. Tělesné toky, světelné sochy, stroje, video a hudba Francka Vigrouxa vás provedou halucinačním vesmírem napříč fantastickými krajinami.Je tohle konec?
Ne, to je začátek.

Darujte DOX
a znásobte radost

Zjistit více

V době, kdy stále více lidí myslí nebezpečně stejným způsobem, schopnost umění znejistit třeba jen na chvíli naše obvyklé způsoby vnímání může být jeho největším přínosem.

Co je DOX

Načerpat inspiraci
Trochu se nadechnout

Vzdálit se realitě pár metrů nad zem.

Příběh Vzducholodi

Pohodlně se uvelebit v pohovce.

Příběh sálu DOX+

Nikdo ještě neviděl všechno 

Uzavření členství otevírá nové možnosti. 

Vstoupit do Klubu