DOX není jen galerie a potřebuje vás právě teď

Nebudeme zastírat obtížnost současné situace. Centrum DOX je od 12. března uzavřeno pro návštěvníky výstav i doprovodných akcí, nemohou probíhat vzdělávací programy pro všechny stupně škol či pedagogy ani představení našeho rezidenčního souboru Farma v jeskyni nebo hostujících umělců z České republiky i ze zahraničí. 

Máme zavřeno, a tak příjmy ze vstupného, prodejů, pronájmů apod. jsou nulové, ale náklady na provoz zůstávají. Víc než třicet lidí, kteří zajištují chod DOXu, nemůžeme a nechceme propustit. Po celé zemi sedí lidé doma a klikají na kulturu online. Až epidemie odezní, budeme se ale všichni chtít nadechnout, jít ven a znovu začít kulturně žít. Aby DOX přežil, potřebujeme vás a voláme o pomoc. Kultura není luxus. Kultura je součást našich životů. Jen s vaší podporou máme šanci.

Zatím netušíme, kdy budeme moci znovu otevřít. Upravujeme výstavní plán, abyste si mohli užít výstavy, které zůstaly opuštěné, a měli i dostatečný prostor plně si vychutnat novou výstavu ULTRASUPERNATURAL, jejíž vernisáž měla proběhnout na konci března. Hledáme nové cesty, jak vám zprostředkovat výstavy i naši vzdělávací činnost, připravujeme online dílny pro děti či obsah na sociální sítě a stále doufáme, že po skončení pandemie a s ní souvisejícími nařízeními otevřeme Centrum DOX a nabídneme vám bohatý program jen s minimem omezení.

Děkujeme za veškerou projevenou morální podporu i milé zprávy, které nám píšete!

#spolutozvládneme
#kulturažije

Jak nás můžete
podpořit?

Sbírka Donio

libovolná částka

Věříme tomu, co děláme, a děláme to jinak. Se zavřenými dveřmi a bez návštěvníků to ale sami nezvládneme. Prostřednictvím sbírky na platformě Donio nás můžete podpořit jakoukoli částkou. Na oplátku nabídneme pestrý program a reálné emoce. 

Myslíme na vás.
Myslete na nás.