Den architektury

3. 10. 2020, 14:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Vstup na jednotlivé programy je zdarma a je potřeba si rezervovat místo

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje na podzim desátý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká, moravská a slovenská města a obce všech velikostí. Obyvatelé tak budou mít opět možnost objevit často skryté a zajímavé architektonické objekty ze svého okolí. Nadcházející ročník bude ve znamení retrospektiv. Centrum DOX se zapojí programem, který v rámci komentovaných prohlídek v českém a anglickém jazyce přiblíží rozsáhlý komplex „galerie“ perspektivou živého umění, které tvoří jednu z novějších dramaturgických linií. V rámci dvojice rodinných dílen se zase zaměříme na komplex budov samotných v jejich současné i historické podobě.

Program

Rodinná výtvarná dílna Pohádka o továrně | 14–16:30

Co se stane s věcmi, které přestaly sloužit svému účelu? A co teprve s takovou budovou? Jaké pro ni hledat uplatnění a máme ho vůbec hledat? Není jednodušší postavit novou budovu a tu starou srovnat se zemí? Pohádka o továrně vypráví příběh zchátralé holešovické továrny, která se díky úsilí několika jedinců proměnila v prostory povznášející ducha i mysl.

Dílna je určena pro děti a dospělé od 5 let.
 

Rodinná výtvarná dílna Stav se | 14–16:30

Proč je důležitá rozmanitost (nejen) v architektuře a jakou roli hrají osobnosti tvůrců? To a sami sebe budeme zkoumat v prostorech vytvořených třemi výraznými architekty. Strohost a čistotu „bílé kostky“ DOXu od Ivana Kroupy budeme konfrontovat s naprosto odlišným přístupem Martina Rajniše, autora Vzducholodi Gulliver. A výjimečně i s novým prostorem multifunkční budovy DOX+, která vznikla pod vedením oceňovaného architekta Petra Hájka. Kde se nejvíc najdete vy?

Dílna je určena pro děti a dospělé od 5 let.

 

Komentovaná prohlídka Farma v DOXu/DOX v Jeskyni | 15 h česky, 17 h anglicky

Centrum DOX už dávno není pouze galerie. Vzducholoď Gulliver a multifunkční sál DOX+ rozšířili kapacity ne jenom prostorově, ale i dramaturgicky. Vydejte se po DOXu v režii rezidenčního souboru Farma v jeskyni, který Vám ukáže, jak vznikají taneční představení na pomezí galerijního a divadelního prostoru.