DOX LIVE: Ajgel a Ilja – bude online

1. 10. 2020, 19:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

DOX LIVE budeme streamovat živě ve čtvrtek 1. října od 19 hodin na Facebooku Centra DOX

Widget CTA

Navzdory současné nepředvídatelné době jsme do poslední chvíle věřili, že se setkání s Ajgel a Iljou uskuteční – živě v sále DOX+. Bohužel se sejdeme pouze online – v živém streamu DOX LIVE. Těšíme se na vás ve čtvrtek 1. 10. v 19 h pod tímto odkazem. Nenechte si tohle virtuální setkání ujít, čekají na vás i ukázky z nového alba, které ve světové premiéře zazní až o den později. 

DOX LIVE představuje formát talk show, ve kterém se o vystupujících umělcích dozvíte víc, než jste čekali – a sami se jich můžete zeptat. 

Tatarská zpěvačka a básnířka Ajgel Gajsina a petrohradský hudebník Ilja Baramija spolu tvoří od roku 2017. Ajgel Ilju oslovila přes ruskou sociální síť VKontakte. Tvořila, aby se vyrovnala s osobní tragédií: v roce 2015 její tehdejší přítel Temur Chadyrov, se kterým hrála v kapele Tak krásně temno, byl za pokus o vraždu odsouzen ke třem rokům ve věznici se zvýšenou ostrahou. Její texty jsou plné výrazných metafor a šokujících zpovědí, zatímco hudba Ilji je minimalistická a přísná. Videoklip k jejich skladbě You’re Born si vysloužil nominaci v kategorii nejlepší režie na Berlin Music Video Awards a vyhrálo stříbro v kategorii Music Video na jekatěrinburském filmovém festivalu Unknown.

Seznamte se s příběhem Ajgel, zeptejte se Ilji, jak se tvoří na dálku, objevte metafory v jejich písních, nechte se strhnout videoklipy – a druhý den to naplno rozbalte na koncertu. AIGEL poprvé v Česku 18. února 2021!