Immerse Performing

14. – 18. 10. 2022

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme
 

Kdy? V termínu 14.–18. října 2022

Pro koho? Workshop je otevřen studentům a profesionálům z oblasti performativního umění, ale i zájemcům bez předchozích profesionálních zkušeností.

Jak se přihlásit? Registrace prostřednictvím formuláře do 3. 10. 2022 nebo do naplnění kapacity workshopu

Kolik stojí? Účastnický poplatek 5300 Kč

Budova DOX+
Poupětova 3, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Soubor Farma v jeskyni je známý svou specifickou prací s výrazem performera, kterou charakterizuje osobní angažovanost, ponoření se do tématu, muzikalita a vysoká dynamika. Za 20 let své existence se studio stalo platformou pro kontinuální osobnostní a profesní rozvoj umělců z mnoha zemí a vytvořil nezaměnitelný rukopis, který boří hranice mezi interpretem pohybovým, hudebním a hereckým. Ve svých dlouhodobých projektech se členové Farmy v jeskyni soustřeďují na výzkum současných sociálních témat a hledání různých scénických výrazových možností. Nicméně základní osou individuální tvorby zůstává práce s akcí a fyzickou partiturou. 

Dílna seznámí účastníky s různými způsoby tvorby fyzické partitury, zaměří se na vztah mezi vnitřní strukturou a vnější kompozicí akce, mezi rytmem a významem, mezi živou přítomností a přesnou fixací. Navede a inspiruje účastníky ke každodenní praxi, od tréninku k tvorbě, a nabídne individuální přístup s ohledem na momentální dispozice účastníka. Dílna se uskuteční pod vedením Viliama Dočolomanského, držitele Evropské ceny Nové divadelní reality a členů souboru, kteří vedli desítky workshopů v ČR i zahraničí. Workshop je otevřen studentům a profesionálům z oblasti performativního umění, ale i zájemcům bez předchozích profesionálních zkušeností. V případě velkého zájmu o dílnu budou účastníci vybráni na základě CV/motivačních dopisů.

Workshop je spojený s výběrem performera nebo stážisty pro dlouhodobou spolupráci se souborem pro nově připravovaný projekt.