Kenny Werner & Chandrika Tandon

11. 5. 2020, 19:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Vstupné:  600–1800 Kč

Multifunkční sál DOX+
Poupětova 3, Praha 7
Ukázat na mapě

Chandrika Tandonová a Kenny Werner zahájí 15. ročník festivalu Americké jaro evropskou premiérou svého nejčerstvějšího projektu Unbounded, který okouzlujícím způsobem propojuje bohatství klasické indické hudby a jazzu.

Chandrika Tandonová byla v roce 2011 nominována na cenu Grammy v kategorii nejlepší album v současné world music. Její hudba čerpá ze starodávných sanskrtských manter, indických rág a jazzové hudby. Její motto zní: „Hudba je to, co jsem. Vše ostatní je to, co dělám.“ Chandrika je také filantropka, humanitární pracovnice, úspěšná podnikatelka a členka správních rad Lincoln Center for Performing Arts, Berklee College of Music a Berklee Tandon Global Clinics.

Kenny Werner je klavírista a skladatel světového formátu. Jeho skladby, nahrávky a publikace nepřestávají ovlivňovat posluchače na celém světě. V roce 2010 obdržel Guggenheimovo stipendium za svou originální tvorbu. Na jeho projektech se podílí mnoho významných umělců, např. Joe Lovano a Judy Silvano, za svou tvorbu získal několikrát ocenění Grammy.

Americké jaro

Mezinárodní multižánrový festival, který se koná každoročně na desítkách míst po celé České republice. Program festivalu představuje prvotřídní umělce divákům v Praze a v dalších městech a sestává z jazzové a klasické hudby, divadelních, filmových a scénických představení, workshopů a diskuzí na aktuální společenská témata. Ročník 2020 bude zahájen 11. května v multifunkčním sále DOX + a potrvá do 16. června.