Uri Caine: The Premieres

19. 2. 2021, 19:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Vstupné: 500 Kč

Sezení volné

Multifunkční sál DOX+
Poupětova 3, Praha 7
Ukázat na mapě

Uri Caine – klavír
Moravská filharmonie Olomouc
Marko Ivanovič – dirigent

Americký klavírista Uri Caine pro mezinárodní festival Prague Music Performance zkomponoval skladbu s názvem Nein!, která v Praze zazní ve světové premiéře. Na koncertě dále zazní české premiéry kompozice Book of Angels amerického experimentátora Johna Zorna, a Diabelli Variations – Cainova úprava slavné kompozice Ludwiga van Beethovena.

Program:
Uri Caine: Nein! 
John Zorn: The Book of Angels
Uri Caine: The Diabelli Variations

Talentovaný následník filadelfské klavírní školy Uri Caine už v devadesátých letech proslul, když jako kurátor benátského bienále odvážně voperoval do Verdiho Othella mouřenínskou kostelní hudbu.

Číst více

Později se stal součástí newyorské downtown scény a myšlenkově zapadl do kruhu experimentátorů z Knitting Factory. Uri Caine je hudebník s mimořádně širokým stylovým záběrem. Má velmi důkladné klasické hudební vzdělání i významnou praxi jazzového klavíristy. Podobně vypadá jeho diskografie: Uri Caine se netají tím, že jedním z jeho vzorů byl jazzový výstředník Thelonious Monk, svůj vztah k ranému jazzu z počátku minulého století projevil natočením alba Sidewalks In New York, věnuje se klasické hudbě, ale slavná díla si adaptuje po svém.