Zbavte se všednosti 

Letní kino Evergreen

Představte si tichý holešovický vnitroblok, výjimečné místo, velké projekční plátno, čistý zvuk do sluchátek, osvěžující drinky. Přesně takové je naše letní kino Evergreen na střeše multifunkčního sálu DOX+.


ULTRASUPERNATURAL

Vyústění ojedinělého projektu umělců Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, kteří spojili své osudy s posledním domorodým papuánským kmenem. Zázrak setkání dvou mentalit oddělených příkopem času.


Galegion: Utopické město

Jak vypadá město na měsíci, podzemní město vytesané do skalního masivu nebo město na kolejích? Jak funguje utopie jako prostředí pro definování základních hypotéz navrhování urbanismu?


Ve městě

Malby Ivany Lomové vypráví velmi osobně a naléhavě o smutcích i radostech obyvatel Prahy, ve zdánlivě podružných detailech uchovávají tisíce vzpomínek – a možná i celé příběhy.


Neobyčejně

Aktuální výstava umělců Báry Šlapetové a Lukáše Rittsteina je velkým vyprávěním příběhů domorodých papuánských kmenů a především příběhů setkání umělců z Evropy 21. století s lidmi, kteří svůj život ještě dnes žijí na úrovni doby kamenné.


Pasolini

Biografické drama Pasolini přiblíží poslední dny kontroverzního režiséra Piera Paola Pasoliniho, jehož snímek Saló aneb 120 dní Sodomy figuruje v žebříčcích nejzvrácenějších děl kinematografie. V hlavní roli Willem Dafoe.


Výstavou ULTRASUPERNATURAL s umělci

Proč se malířka Barbora Šlapetová a sochař Lukáš Rittstein opakovaně vydávají na daleký ostrov Nová Guinea? Proč si vybrali právě domorodý kmen Yali Mek? Odpovědi na tyto otázky, ale i spousta zajímavostí a zážitků na vás čekají během komentované prohlídky.


Sny o městech

Věci nemusí být tak, jak jsme zvyklí. Ne naschvál nebo ze zlomyslnosti, ale proto, že nová cesta může otevírat nové výhledy a ty mohou být příjemně osvěžující. Nové pohledy nabízí i výstava Galegion.


Výstavou Ve městě s Ivanou Lomovou

Obyčejná, oprýskaná, mlčenlivá. Taková je Praha na obrazech Ivany Lomové. Jak si umělkyně vybírá výjevy, jak používá fotoaparát a jakým způsobem do běžných míst otiskuje své vzpomínky? Nejen to se dozvíte během komentované prohlídky.


Nebyli jste s námi offline? Podívejte se online 

Uzavřete s námi přátelství

Členství v Klubu přátel DOX otevírá spoustu nových možností pro vás i vaše blízké. Volný vstup na všechny výstavy i diskuze, slevy v kavárně a mnoho dalšího.

Otevřít se výhodám