Zbavte se všednosti 

ULTRASUPERNATURAL

Vyústění ojedinělého projektu umělců Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, kteří spojili své osudy s posledním domorodým papuánským kmenem. Zázrak setkání dvou mentalit oddělených příkopem času.


Ve městě

Malby Ivany Lomové vypráví velmi osobně a naléhavě o smutcích i radostech obyvatel Prahy, ve zdánlivě podružných detailech uchovávají tisíce vzpomínek – a možná i celé příběhy.


Fotofatal 1999–2020

Výstava Nadii Rovderové nabízí jiný pohled na osud, podstatu či duši lidí, věcí a míst, na sotva postřehnutelná poselství zachycená zdánlivě náhodně, „záměrně – omylem“, bez stativu, při dlouhých expozičních časech.


Epidemie

Šperkař a sochař Pavel Opočenský se ve své nejnovější sérii šperků s názvem Epidemie vrací k tématu recyklace nalezených a dosloužilých předmětů. V kolekci broží, prstenů a náramků využívá původní strukturu vyřazených částí duralových motorů.


Zářijový (S)tisk doby online

Po letní přestávce se v obvyklém termínu poslední středu v měsíci vracíme k pravidelné diskusi z cyklu (S)tisk doby. Přijdou novináři Daniel Anýž a David Klimeš a spolu se sociologem Danielem Prokopem proberou další vývoj pandemie u nás a ve světě.


#DATAMAZE: Začarovaný kruh

Díky akceleraci, kterou umožnily digitální technologie v druhé polovině 20. století, jsme se ocitli ve stadiu vývoje, kdy se na svět díváme jak z vesmírné, tak nanoperspektivy. Data a datafikace se staly hnacím motorem našeho vývoje.


DOX LIVE: Ajgel a Ilja – bude online

Do poslední chvíle jsme věřili, že AIGEL do Prahy dorazí, ale současná nepředvídatelná situace nám zhatila plány. Koncert přesouváme na 18. 2. 2021, o setkání s AIGEL ale nepřijdete, DOX LIVE se uskuteční v plánovaném termínu – jen bude online.


AIGEL – přesunuto

V pátek 2. 10. měly sál DOX+ rozvibrovat rapované verše a skvělé beaty ruské formace AIGEL a českých WWW Neurobeat. Koncert bohužel musíme přesunout na 18. 2. 2021. Ale už 1. 10. vám přineseme ukázky z nového alba a online setkání s AIGEL!


Stav se

Domy a jejich příběhy jsou součástí našich životů a my se k tomu můžeme postavit (sednout, lehnout) různým způsobem. Proč je důležitá rozmanitost (nejen) v architektuře a jakou roli hrají osobnosti tvůrců? Rodinná dílna se koná v rámci Dne architektury a Máme otevřeno.


Nebyli jste s námi offline? Podívejte se online 

Uzavřete s námi přátelství

Členství v Klubu přátel DOX otevírá spoustu nových možností pro vás i vaše blízké. Volný vstup na všechny výstavy i diskuze, slevy v kavárně a mnoho dalšího.

Otevřít se výhodám