Gulliverova cesta do vesmíru

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro širokou veřejnost | žáky MŠ a 1. stupně ZŠ (vhodný doplněk výuky VV, OV/ZSV, ČJ, D)

Jak dlouho trvá? 90–120 minut

Kolik stojí pro školní skupinu? 120 Kč/osoba při skupině od 10 do 25 osob | pedagogický doprovod zdarma  

Kolik stojí pro jakoukoli jinou skupinu? 270 Kč/osoba při skupině 10 a více osob

Kdy a jak objednat? Program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem, pro předběžnou rezervaci programu vyplňte rezervační formulář.

Storno? Zrušení objednaného programu nejpozději jeden pracovní den předem, jinak účtujeme storno poplatek 500 Kč.

Pro více informací nás kontaktujte na skoly@dox.cz nebo na 295 568 128.

DOX Centrum současného umění
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Jak se stalo, že nad přísnými a čistými tvary Centra současného umění DOX „přistála“ vzducholoď? Proč se jmenuje Gulliver? Z čeho je postavená a čím je tak „jiná“?

Program vám pomůže porozumět tomu, co je na jinakosti a rozmanitosti přínosné a jak souvisí s udržitelností. Na průzkumné misi se podíváte na Gullivera i na planetu Zemi z rozličných úhlů, zapojíte různé smysly; na chvíli se vám zmenší svět, jindy se zase zmenšíte vy. Zjistíte, proč dostal spoluautor vzducholodi Martin Rajniš v roce 2014 Cenu za přínos udržitelné architektuře a následně si sami udržitelné materiály vyzkoušíte.

Zkusíme společně hledat základní předpoklad pluralismu, že ke správnému řešení vždy vedou různé a rozdílné cesty. V rámci závěrečného recyklačního workshopu si to ověříte a vytvoříte svá plavidla pro cestu tím naším malým vesmírem.

Překvapte rodinu i kamarády a připravte jim netradiční odpoledne nebo poznejte své kolegy v jiných rolích – tento program si můžete objednat jako rodinný workshop či teambuilding. Více informací