Máme otevřeno 2018

26. 4. 2018 od 18:00 do 22:00

1 VEČER – 1 ČTVRŤ –  DESÍTKY ZAJÍMAVÝCH MÍST NA PRAZE 7 


Výstavy, dílny, představení, filmy, komentované prohlídky...


VSTUP ZDARMA


GALERIE, DIVADLA, KAVÁRNY I ATELIÉRY UMĚLCŮ MAJÍ OTEVŘENO!

Zažijte pražský Art District 7 na vlastní kůži! Desítky míst plných kultury a kreativity otevírají své dveře a vy máte možnost zdarma navštívit výstavy, komentované prohlídky, hudební i divadelní představení nebo se prostě setkat s lidmi, kteří na Praze 7 působí a dělají zajímavé věci.


Akce se účastní:


AKADEMIE VÝTVARNÝCH UMĚNÍ V PRAZE / AKARI / ALTÁN ART / ANNA MAREŠOVÁ DESIGNERS / ARTUAL / ATELIÉR MATĚJE REJLA / ATELIÉR PAVLA DUŠKA / ATELIÉRY HEŘMANOVA / BERLINSKEJ MODEL / BIO OKO / BISTRO8 / CAFÉ LAJKA / DOX / EH SISTERS / GALERIE ARTWALL / HOLEŠOVICKÁ ŠACHTA / KLASICK WHEELS / KNIHKOPEC / KONCEPT STORY / KRESLÍRNA VÝTVARNÝ ATELIÉR / KURÁŽ / MUDDUM ART SPACE / MUZEUM KÁVY A  GALERIE SCARABEUS / NADACE A CENTRUM PRO SOUČASNÉ UMĚNÍ PRAHA / NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE - VELETRŽNÍ PALÁC / NOVÁ SÍŤ / ONEDAY / PAPÍRNA / POKOJ Č. 10 - SDÍLENÁ ŠICÍ DÍLNA / REKOLA BIKESHARING / ROCKOPERA PRAHA / SCHNIRCH / SKUTEK / STUDIO ALTA / SVOBODNÁ ŠKOLA PRAHA / TRAFO GALLERY / TRIGON KNIHKUPECTVÍ A ANTIKVARIÁT / VNITROBLOCK

AKADEMIE VÝTVARNÝCH UMĚNÍ V PRAZE

U Akademie 4

18:00 - 22:00

Doprovodný program v rámci výstavy Never Ending Untitled 2 v Galerii AVU

ENG*


AKARI

Janovského 980/13

16:00 - 22:00

Spousta krásných sukní, nový prostor a malé občerstvení!

ENG*


ALTÁN ART

Nad Královskou Oborou 55

18:00 - 22:00

Výstava obrazů art brut Ateliéru radostné tvorby (ART)

Malování bez bariér - workshop kolektivní tvorby s umělci z projektu Jamming

Výstava ukázek z tvorby a fotografií z Kulturně komunitního centra ART (KKC ART)

Malování pro radost - workshop malování pro každého

19:30 - 20:30

Vše o Ateliéru radostné tvorby a KKC ART s prohlídkou centra a ateliéru (v češtině)

ENG*


ANNA MAREŠOVÁ DESIGNERS

Kamenická 37

18:00 - 22:00

Představení nové výletní tramvaje pro Prahu - T3 Coupé - přijďte si vyzkoušet jízdu novou tramvají ve virtuální realitě

ENG*


ARTUAL

Letohradská 62

18:00 - 18:45

Koncert pro děti v hlavním sále

19:00 - 19:30

Jam kontaktní improvizace

ENG*


ATELIÉR MATĚJE REJLA

Komunardů 12

18:00 - 22:00

Prezentace obrazů s industriální tématikou přímo v malířském ateliéru

ENG*


ATELIÉR PAVLA DUŠKA

Vinařská 458/1

18:00 - 22:00

Prohlídka ateliéru vizuálního umělce


ATELIÉRY HEŘMANOVA

Heřmanova 43/a

18:00 - 22:00

Prohlídka prostor ateliérů, bývalého skladu na filmy pro BIO OKO a provizorní výstava umělců s hudebním doprovodem

ENG*


BERLINSKEJ MODEL

Pplk. Sochora 9

18:00 - 22:00

Vernisáž výstavy Richarda Janečka

ENG*


BIO OKO

Františka Křížka 15

17:45 a 20:15

Prohlídka promítací kabiny - kapacita omezena, registrace prohlídky na info@biooko.net do 25. 4.


BISTRO8

Veverkova 8

18:00 - 22:00

Vernisáž výstavy

ENG*


CAFÉ LAJKA

U Akademie 11

18:00 - 22:00

Peter Murín - Kreatúry - výstava fotografií a masek

20:00 - 22:00

Splašené kotouče aneb (za)biják dobré nálady - pásmo 8mm rodinných filmů nejasného původu a obsahu z kurátorské dílny tvůrčího dua Kámoš a Kámoš

ENG*


DOX

Poupětova 1

18:00 - 22:00

Navštivte Vzducholoď Gulliver a aktuální výstavy

Objevte nový multifunkční prostor DOX+ a seznamte se s tvorbou rezidenčního souboru Farma v jeskyni

ENG*


EH SISTERS

U Uranie 8

18:00 - 22:00

Otevřený ateliér – přijďte se seznámit s oděvní značkou eh sisters a nahlédnout do zákulisí dílny, kde vznikají jejich produkty

ENG*


GALERIE ARTWALL

Nábřeží kpt. Jaroše a Edvarda Beneše

18:00 a 20:00

Sněhen - vystoupení souboru Dr.amAS sdružující lidi nejen s Aspergerovým syndromem, doprovodný program k výstavě Ladislava Svobody, místo - DOX, Poupětova 1, Praha 7, rezervace vstupenek 


HOLEŠOVICKÁ ŠACHTA

Bubenská 14

17:00 - 22:00

Výstava Digital Naïve - přehled prací především studentů Katedry fotografie FAMU věnujících se proměně životních podmínek vlivem současných technologií

17:00 - 22:00

Venkovní posezení u piva či vína na dvoře, opékání buřtů u ohně

18:00 - 22:00

Pásmo dokumentárních filmů Katedry dokumentu FAMU

ENG*


KLASICK WHEELS

Bubenská 942/8

18:00 - 22:00

Objevte Klasick Wheels - starou dřevěnou stodolu v areálu nádraží Bubny, kterou jsme proměnili na obchod, bar a místo s dobrou kávou

od 22:00

AFTERPARTY MÁME OTEVŘENO 2018

ENG*


KNIHKOPEC

Park Tusarova 1545/25a

18:00 - 20:00

Výstava ilustrátorů Jiřího Bernarda a Jaromíra Fumase Palmeho

20:00 - 22:00

Promítání němého dokumentárního hororu Heksen (Švédsko/Dánsko1922) za doprovodu kapely Původní Bureš, úvodní slovo Petr Procházka

ENG*


KONCEPT STORY

Řezáčovo náměstí 2

11:00 - 22:00

Slevový mejdan - po celý den sleva 20% na všechny produkty v obchodě

19:00 - 20:00

Optiqa Okula Launch - designér Ondřej Vicena představí brýle, které jsou nominované na cenu Czech Grand Design 17. Zjistěte, jak návrh brýlí vzniká, jak se vyrábějí a jaká jsou jejich specifika

19:00 - 22:00

Přijďte na společný drink!

ENG*


KRESLÍRNA VÝTVARNÝ ATELIÉR

Havanská 14

18:00 - 22:00

Jan Poš - Zbloudilý foton - prostorová světelná instalace

19:00 - 22:00

otevřená lekce kresby a malby "special edition", do které lze vstoupit, zasáhnout, kreslit, vnímat

ENG*


KURÁŽ

Veletržní 48

18:00 - 22:00

Májovky v Kuráži ♥ Přijď si vybrat originální dárek pro své milované, ať pod třešní není smutno

19:00 - 20:30

Mám Kuráž - kurz pro začínající umělce, designéry a kreativce, kteří chtějí podnikat. Přijďte si nanečisto vyzkoušet, či máte dost kuráže!

ENG*


MUDDUM ART SPACE

Kostelní 24

18:00 - 20:00

Pojďme opět společně vytvořit krátký animovaný film - tentokrát s moukou!

20:00 - 21:00

Promítání filmů vytvořených v rámci výtvarných dílen v Muddum

ENG*


MASTER & MASTER

Milady Horákové 6

18:00 - 22:00

Nábytek, live DJ & drinky!

ENG


MUZEUM KÁVY A  GALERIE SCARABEUS

Jana Zajíce 7

18:00

Jak zbojník napravil princeznu - loutkové divadlo

19:00

Komentovaná prohlídka

20:20

Antibabylon aneb Muzika (ne) Muzeální - zpívá a hraje Michael Pospíšil - Properius


NADACE A CENTRUM PRO SOUČASNÉ UMĚNÍ PRAHA

Dukelských hrdinů 500/25

18:00 - 22:00

Těšit se můžete na komentované prohlídky v Galerii Jelení a v Galerii Kurzor, další z cyklu performativních přednášek Radima Labudy, tradiční grilování se spolkem Skutek, program Společnosti Jindřicha Chalupeckého a v neposlední řadě i prodlouženou otevírací dobu právní poradny pro umělce Fair Art.


NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE - VELETRŽNÍ PALÁC

Dukelských Hrdinů 47

18:00 - 22:00

Navštivte krátkodobé výstavy - Katharina Grosse: Zázračný obraz, Maria Lassnig 1919–2014, Moving Image Department #8: Maria Lassnig, Lukáš Karbus, Poetry Passage #6: Radek Brousil, Johan Grimonprez, Introducing Patricia Dauder: Povrch

ENG*

19:00 

Komentovaná prohlídka v českém jazyce výstav Katharina Grosse. Zázračný obraz a Maria Lassnig 1919-2014 s historičkou umění Jitkou Šosovou

Rezervace: vzdelavani@ngprague.cz 


NOVÁ SÍŤ

Osadní 26

18:00 - 22:00

Kulturní neziskovka Nová síť zve do zkušebny i kanceláře - přijďte se za námi podívat na kuřata, zjistit něco o kulturních konzultacích, které by se vám třeba mohly hodit, a zobnout něco na chuť!


ONEDAY

Františka Křížka 8

10:00 - 22:00

Sleva 20% na naše oblečení a doplňky, které svojí nekomplikovanou rafinovaností umožňují pohodlné nošení ve všech možných situacích

18:00 - 22:00

Přijďte na drink a poznej tým módní značky Oneday!

ENG*


PAPÍRNA

Františka Křížka 8

18:00 - 22:00

Poznejte INKU - naši kreativní baličku! Vytvořit si vlastní balicí papír nikdy nebylo jednodušší. A zábavnější!

ENG*


POKOJ Č. 10 - SDÍLENÁ ŠICÍ DÍLNA

Havanská 10

18:00 - 22:00

Piece of Střih - výstava oděvních střihů a otevřené povídání si o látkách a šití

ENG*


REKOLA BIKESHARING

Tusarova 53

18:00 - 22:00

Nahlédněte do zákulisí českého bikesharingu Rekola. Uvidíte, jak probíhá stavba nových kol a co vše je k tomu zapotřebí. Mimo to se s vámi podělíme o tipy a triky, jak jezdit Prahou jako ostřílení servismani Rekol

ENG*


ROCKOPERA PRAHA

Komunardů 306/1

19:00 - 21:00

Prohlídky zákulisí - nahlédnutí do zákulisí divadla s průvodci oděnými do kostýmů z rockových oper

19:00

Kněžky - výstava obrazů uznávaného malíře Daniela Krejbicha s názvem Kněžky

21:30

Setkání a autogramiáda s malířem Danielem Krejbichem

22:00

Autorské čtení spisovatelky Nikoly Valové

22:30 - 23:00

Afterparty - autorské čtení Rockových pohádek Jiřího Štrauba, hudební doprovod

Martina Kučery (Čardáš klaunů)


SCHNIRCH

Schnirchova 1352/5

18:00 - 22:00

ZAKKA SHOP - přijďte se podívat na japonské drobné dárky i autorské produkty mladých japonských umělců. Prostě Zakka!

ENG*


SKUTEK

Dukelských hrdinu 500/25A

18:00 - 21:30

Grilování a neformální prezentace aktivit spolku Skutek, Mothers Artlovers, Nulová mzda, Procenta na umění a další

ENG*


STUDIO ALTA

U Výstaviště 21

15:00

Rozkvetlý Altík - tvůrčí program pro děti od 1 do 13 let pod vedením lektorek z Dětského studia Altík

18:30

Komentovaná prohlídka prostor - nahlédněte do skrytých zákoutí industriálních budov ALTY  

19:30

Jandová & Tůmová: Ve jménu KAR - autorský taneční projekt o pohřebních hostinách, přemítání o duši a uspokojování lidského žaludku

ENG*


SVOBODNÁ ŠKOLA PRAHA

Umělecká 6

18:00 - 22:00

Průběžné prohlídky prostor školy - otevřeny budou všechny třídy, herna i ateliér

18:30 - 20:30

Tradiční JaM SeSSioN - přijďte si s námi zahrát a zazpívat, vlastní hudební nástroje jsou vítány

20:00 - 22:00

Otevřený ateliér - různé dílny

ENG*


TRAFO GALLERY              

Hala 14, Bubenské nábřeží 306/13

18:00 - 22:00

Doprovodný program v rámci výstavy OSM

ENG*


TRIGON KNIHKUPECTVÍ A ANTIKVARIÁT

Bubenská 3

18:00 - 22:00

Výstava Pavel Šmíd: Výřezy

19:00

Autorská komentovaná prohlídka výstavy

20:00

Ostrava osmdesátých let očima malíře Pavla Šmída, spoluzakladatele umělecké skupiny Přirození


VNITROBLOCK

Tusarova 31

18:00 -  22:00

Speciální cascara drink v Signature Café

19:00

Pidikino ve Vnitroblocku - promítání filmu Aminin profil

ENG*


ENG* -  English friendly program


Organizátor:




Partner:
DOX Prague, a.s