Být doma s dětmi
je umění

Využíváme potenciál současného umění a architektury. Kromě příležitosti „být spolu“ nabízíme setkání s jinakostí, prostor pro kreativitu a inspiraci napříč generacemi.
 

Centrum současného umění DOX je multifunkční prostor, který se soustředí především na umělecké projekty, jejichž součástí je kritická reflexe aktuálních společenských témat a otázek.

Inspirativní témata výstav pravidelně rozvíjí rodinné výtvarné dílny. Pro malé děti u nás naleznete krásný dětský koutek a samozřejmostí je i přebalovací pult. Starší děti provede výstavami interaktivní Galerie hrou, kterou najdete v pokladně.

Naše programy

Young Film Fest

Program 5. ročníku Young Film Festu proběhne online a nabídne již tradičně celoevropskou soutěž Young Audience Award pro mladé diváky ve věku 12–14 let, kteří se na jeden den stanou porotci, zhlédnou tři filmy nominované od European Film Academy a rozhodnou o nejlepším filmu Evropy uplynulého roku.


Storybox

K výstavě Fenomeander, která v DOXu oslavuje 25 let nakladatelství Meander, nabízíme online rodinnou dílnu pro rodiče s dětmi od 5 let, která využije metodiku Narrative4 a koncept „radikální empatie“ – sdílení příběhů prostřednictvím vyprávění a jejich převyprávění druhou osobou.


Pojďte si hrát.
Myslíme to vážně!

Chtěli byste se na něco zeptat? Kontaktujte nás

Buďte s DOXem jedna rodina

Rodinné členství v Klubu přátel DOX vám po celý rok umožní volný vstup na výstavy, vernisáže nebo rodinné výtvarné dílny. 

Vstupte do klubu

DOXlab

Chcete vědět, co všechno se chystá? Informace o aktuálních vzdělávacích programech a rodinných akcích promítneme až na vaši zeď.

DOXlab na Facebooku