Pojďte s rodinou ven

Využíváme potenciál současného umění a architektury. Kromě příležitosti „být spolu“ nabízíme setkání s jinakostí, prostor pro kreativitu a inspiraci napříč generacemi.
 

Centrum současného umění DOX je multifunkční prostor, který se soustředí především na umělecké projekty, jejichž součástí je kritická reflexe aktuálních společenských témat a otázek.

Inspirativní témata výstav pravidelně rozvíjí rodinné výtvarné dílny. Pro malé děti u nás naleznete krásný dětský koutek a samozřejmostí je i přebalovací pult. Starší děti provede výstavami interaktivní Galerie hrou, kterou najdete v pokladně.

Nejbližší rodinná dílna

Stav se

Domy a jejich příběhy jsou součástí našich životů a my se k tomu můžeme postavit (sednout, lehnout) různým způsobem. Proč je důležitá rozmanitost (nejen) v architektuře a jakou roli hrají osobnosti tvůrců?


Ze sna a z paměti

Rodinná výtvarná dílna k výstavě O lásce je věnována našim vzpomínkám a tomu, co se nikdy anebo ještě nestalo. A taky vodě – vodě v akvarelu a dalších malířských i experimentálních technikách.


Kytice

Na rodinné výtvarné dílně k výstavě Vanitas budeme pracovat s vyřazenou elektronikou, otisky, hlínou a sádrou. Vytvoříme něco, nad čím si budoucí archeologové budou jistě složitě lámat hlavy.


Lesem Habřincem s jezevcem Chrujdou

K výstavě Fenomeander, která v DOXu oslavuje 25 let nakladatelství Meander, nabízíme výtvarnou dílnu pro děti ve věku 3 až 8 let a jejich (pra)rodiče. Čeká vás i autorské čtení a prohlídka výstavy.


Počkej, milá smrti

Rodinný workshop s umělkyní a ilustrátorkou stejnojmenné knihy pro děti Kateřinou Suškovou přibližuje těžko uchopitelné téma tvůrčí formou. Předlohou interaktivní knihy byla prastará lidová píseň O smrti a její téma se přirozeně prolíná s výstavou Vanitas.


Naše programy

Pojďte si hrát.
Myslíme to vážně!

Chtěli byste se na něco zeptat? Kontaktujte nás

Buďte s DOXem jedna rodina

Rodinné členství v Klubu přátel DOX vám po celý rok umožní volný vstup na výstavy, vernisáže nebo rodinné výtvarné dílny. 

Vstupte do klubu

DOXlab

Chcete vědět, co všechno se chystá? Informace o aktuálních vzdělávacích programech a rodinných akcích promítneme až na vaši zeď.

DOXlab na Facebooku