Zbavte se všednosti 

Vanitas

Náměty pomíjivosti, smrti a umírání se už od renesance objevují ve výtvarném umění v podobě zátiší s lidskou lebkou a květinami. Výstava Vanitas představí tvorbu více než čtyř desítek umělců, kteří tento motiv zpracovávají nově a originálně.


O lásce

První veřejné představení výtvarné tvorby Siegfrieda Herze, který více než deset let tvoří v izolaci od okolního světa. Jeho někdy až nelítostně upřímná díla vypráví s hlubokým prožitkem a opravdovostí o bolestech a láskách, o snech a touhách.


Fenomeander

Dětské nakladatelství Meander na českém trhu působí již 25 let a toto výročí oslavíme výstavou Fenomeander. Seznámíte se s několika generacemi českých výtvarníků, kteří v jedinečném dialogu s autory textu spoluvytváří naše povědomí o knize.


#Datamaze: Začarovaný kruh

Díky akceleraci, kterou umožnily digitální technologie v druhé polovině 20. století, jsme se ocitli ve stadiu vývoje, kdy se na svět díváme jak z vesmírné, tak nanoperspektivy. Data a datafikace se staly hnacím motorem našeho vývoje.


Paradox: Co můžou umělci udělat pro umělou inteligenci?

Do jakých oblastí v blízké budoucnosti zasáhne umělá inteligence? Co na to umění? Jaká je role umělců a umělkyň v rozvoji umělé inteligence? Na tyto a další otázky budeme hledat odpovědi spolu s našimi hosty Lenkou Hámošovou, Ditou Malečkovou a Danielem Sýkorou.


#Datamaze: Personal Data & Political Influence

Možná jste již slyšeli, že politické reklamy využívají tzv. mikrocílení. Co to znamená? Varoon Bashyakarla vám v rámci svého workshopu představí různé způsoby, jakými se sbírají, analyzují a využívají osobní údaje pro politický marketing.


Pan Pros

Experimentální činohra Pan Pros s podtitulem Slova, která mi nepatří dnes už kultovního režiséra Jana Nebeského. Fantastický dramatik Samuel Beckett a oceňovaní herci David Prachař a Lucie Trmíková.AIGEL

AIGEL do Prahy dorazí! Léto odstartujeme koncertem této tatarsko-ruské formace, která v České republice vystoupí vůbec poprvé, a české kapely WWW Neurobeat. Těšte se na rapované verše a skvělé beaty hudebních uskupení, která překračují žánry.


Dílna s Iben Nagel Rasmussen

Zažijte výjimečný trénink rozvoje hereckých, tanečních a hlasových možností. Legenda světového divadla Iben Nagel Rasmussen si vypracovala jedinečný způsob tréninku performera Bridge of Winds, který boří hranice mezi divadlem, tancem a vokální performancí.


Nebyli jste s námi offline? Podívejte se online 

Uzavřete s námi přátelství

Členství v Klubu přátel DOX otevírá spoustu nových možností pro vás i vaše blízké. Volný vstup na všechny výstavy i diskuze, slevy v kavárně a mnoho dalšího.

Otevřít se výhodám