Zbavte se všednosti 

Løp, lokk og linjer

Orchestr Berg slaví 20. narozeniny a při té příležitosti nastudoval dílo nejvýznamnějšího žijícího norského skladatele Lasseho Thoresena. V celovečerní skladbě Løp, lokk og linjer inspirované norským folklorem účinkuje špičková norská zpěvačka Berit Opheim.


Kenny Werner & Chandrika Tandon

Chandrika Tandonová a Kenny Werner zahájí 15. ročník festivalu Americké jaro evropskou premiérou svého nejčerstvějšího projektu Unbounded, který okouzlujícím způsobem propojuje bohatství klasické indické hudby a jazzu.


Dubnový (S)tisk doby online

Dubnový (S)tisk doby budeme mimořádně vysílat online. Naše země je od 12. 3. ve stavu nouze. Co nás čeká, jak tato situace ovlivní naši budoucnost? O tom budou diskutovat Jaroslav Spurný, Daniel Anýž, David Klimeš a Zdeněk Tůma.


ULTRASUPERNATURAL

Vyústění ojedinělého projektu umělců Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, kteří spojili své osudy s posledním domorodým papuánským kmenem. Zázrak setkání dvou mentalit oddělených příkopem času.


#DATAMAZE: Skryté vrstvy

Projekt definuje snaha o kritickou reflexi zpětného působení počítačové kultury na náš život. Představuje tři krátkodobé projekty, které spojuje téma skrytých vrstev ve světě internetu, nových médií a technologií.


Nespoutané prostory

Výstava představuje autory „s psychickou nemocí“, jejichž chápání světa a komunikace s okolím jsou jiné, jejich výtvarnou práci lze ovšem směle posuzovat podle přísných uměleckých kritérií.


Galegion: Utopické město

Jak vypadá město na měsíci, podzemní město vytesané do skalního masivu nebo město na kolejích? Jak funguje utopie jako prostředí pro definování základních hypotéz navrhování urbanismu?


Jsem tady

Výstava Jsem tady představuje nejnovější díla výrazného českého umělce Jiřího Davida – dosud nevystavené malby, které vznikly v letech 2018 a 2019. Ponořte se do zářivých barev, motivů trav, květin a zahrad.


Nebyli jste s námi offline? Podívejte se online 

Uzavřete s námi přátelství

Členství v Klubu přátel DOX otevírá spoustu nových možností pro vás i vaše blízké. Volný vstup na všechny výstavy i diskuze, slevy v kavárně a mnoho dalšího.

Otevřít se výhodám