Zbavte se všednosti 

Architektony a stroje

Výstava malíře a sochaře Jaroslava Róny představí umělcovu tvorbu ve specifické oblasti plastik ztvárňujících fantaskní architekturu archaickou, mytologickou, orwellovskou i futuristickou.


#Datamaze: Začarovaný kruh

Díky akceleraci, kterou umožnily digitální technologie v druhé polovině 20. století, jsme se ocitli ve stadiu vývoje, kdy se na svět díváme jak z vesmírné, tak nanoperspektivy. Data a datafikace se staly hnacím motorem našeho vývoje.


BADIUCAO: MADe IN CHINA

MADe IN CHINA je první soubornou výstavou děl čínského umělce a aktivisty, který vystupuje pod pseudonymem Badiucao. Autor, který svými protestními aktivitami v posledních letech výrazně zaujal světovou veřejnost, v současnosti žije v exilu v Austrálii.


BADIUCAO: Umění protestu

K výstavě BADIUCAO: MADe IN CHINA uvedeme dokumentární film Čínský umělec v exilu, po němž bude následovat setkání s čínským umělcem a aktivistou Badiucaem na přednášce spojené s diskuzí.


Daniela Vodáčková: Autoportréty

Ve vzducholodi Gulliver proběhne uvedení básnické sbírky Daniely Vodáčkové s názvem Autoportréty. Jejím přáním bylo malíře oživit, zachytit, co prožívali, co si mysleli i jak se jako lidé měnili. Básně spolu s obrazy malířů autorka představí ve vzducholodi Gulliver.


Máš umělecké střevo?

Na finálovém setkání už 13. ročníku Máš umělecké střevo? bude prezentovat více než dvacet skupin z celé České republiky. Mezi desítkami opravdu skvělých projektů se letos objevily práce studentů a studentek z celé republiky.


ZUŠ Session

V sále DOX+ se představí mentorská třída skladatele a saxofonisty Marcela Bárty a zpěvačky Radky Fišarové s vlastní tvorbou a interpretací jazzových standardů i muzikálových a populárních písní. Koncert probíhá v rámci festivalu Americké jaro.


Umění poradit si

Schopnost angažovat se proti nespravedlnosti vyžaduje notnou dávku odvahy, pokud vládne nespravedlnost větší silou a mocí, než máme my. V takové situaci se může nečekaně hodit i smysl pro humor. Připojte se na dílnu s celou rodinou a společně prožijte kreativní odpoledne!


Během příběhu

Edukativní program, který na vlastní kůži zažily už stovky studentů a pedagogů, má skvělé ohlasy a je škoda neotevřít ho i pro širokou veřejnost. V rámci festivalu Máme otevřeno si můžete zažít metodu radikální empatie a metodiku Narrative 4 výjimečně i vy.


BADIUCAO: Zapomenuti

Meditativní performance čínského disidentského umělce Badiucaa ve výstavě MADe IN CHINA k sérii děl s názvem Zapomenuti, která je věnována dětským obětem světových konfliktů...


Attacca Quartet

V rámci festivalu Americké jaro vystoupí v Multifunkčním sále DOX+ Grammy oceněný Attacca Quartet. Obratnost přecházet od repertoáru 18. k 21. století řadí tento soubor k jednomu z nejvšestrannějších a nejvýraznějších.


Klangforum Wien I.

V rámci festivalu Pražské jaro vystoupí v Multifunkčním sále DOX+ jeden z nejdůležitějších ansámblů specializovaných na současnou hudbu, Klangforum Wien.


Komponovaná architektura

Přednáška Petra Hájka, architekta Multifunkčního sálu DOX+ a držitele ceny Architekt roku 2018. Součástí koncertu od 20.00 bude realizace jeho projektu 15 minut a 15 vteřin ve městě Galegion, během kterého se sál DOX+ stane hudebním nástrojem.


Klangforum Wien II.

Druhý večerní koncert festivalu Pražské jaro přinese hned pět světových premiér v podání souboru Klangforum Wien. Krátké nové skladby na objednávku festivalu napsali Jakub Rataj, Lucie Vítková, Adrián Demoč, Konstantin Heuer a Ian Mikyska.


Commander

Premiérou pohybového představení a audiovizuální inscenace s dětskými herci vyvrcholí stejnojmenný umělecký projekt souboru Farma v jeskyni, který zkoumá on-line radikalizaci dětí a dospívajících.
Nebyli jste s námi offline? Podívejte se online 

Uzavřete s námi přátelství

Členství v Klubu přátel DOX otevírá spoustu nových možností pro vás i vaše blízké. Volný vstup na všechny výstavy i diskuze, slevy v kavárně a mnoho dalšího.

Otevřít se výhodám