Zbavte se všednosti 

Vanitas

Náměty pomíjivosti, smrti a umírání se už od renesance objevují ve výtvarném umění v podobě zátiší s lidskou lebkou a květinami. Výstava Vanitas představí tvorbu více než čtyř desítek umělců, kteří tento motiv zpracovávají nově a originálně.


O lásce

První veřejné představení výtvarné tvorby Siegfrieda Herze, který více než deset let tvoří v izolaci od okolního světa. Jeho někdy až nelítostně upřímná díla vypráví s hlubokým prožitkem a opravdovostí o bolestech a láskách, o snech a touhách.


Fenomeander

Dětské nakladatelství Meander na českém trhu působí již 25 let a toto výročí oslavíme výstavou Fenomeander. Seznámíte se s několika generacemi českých výtvarníků, kteří v jedinečném dialogu s autory textu spoluvytváří naše povědomí o knize.


Epidemie

Šperkař a sochař Pavel Opočenský se ve své nejnovější sérii šperků s názvem Epidemie vrací k tématu recyklace nalezených a dosloužilých předmětů. V kolekci broží, prstenů a náramků využívá původní strukturu vyřazených částí duralových motorů.


#Datamaze: Začarovaný kruh

Díky akceleraci, kterou umožnily digitální technologie v druhé polovině 20. století, jsme se ocitli ve stadiu vývoje, kdy se na svět díváme jak z vesmírné, tak nanoperspektivy. Data a datafikace se staly hnacím motorem našeho vývoje.


SLEDUJEME! dění v Evropském parlamentu

Centrum DOX navázalo spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v Česku a v rámci úterníku Sledujeme! vám přiblížíme dění ve Štrasburku a Bruselu a seznámíme vás s českými europoslanci – tentokrát s ekonomem Luďkem Niedermayerem. Vysíláme živě na našem FB.


Festival umění a kreativity ve vzdělávání

Jakým způsobem pomohla současná, v mnoha ohledech nepříznivá situace nastartovat změny ve vzdělávání? První ročník festivalu FUK nabízí rodičům, dětem, učitelům a veřejnosti celou řadu workshopů, debat, rodinných dílen, prezentací a dalších formátů.


Paradox: Kreativní učení v době covidové

Umění a kreativita byly a jsou prostředkem, jak lépe pochopit svět kolem nás. Zejména v této době, kdy je třeba se rychle orientovat, adaptovat na nové podmínky, kriticky myslet a hledat nová řešení nečekaných problémů. Jakou roli v aktuální situaci může a má mít kreativní učení?


#Datamaze: Kouzelník design

Design je všude kolem nás – ve světě přírodním i lidském. Je to skvělý pomocník, ale také se z něho lehce může stát prostředek svádění a zavádění. Ve workshopu se zaměříme na nemateriální design virtuálního rozhraní a na to, jak na nás působí.


Nebyli jste s námi offline? Podívejte se online 

Uzavřete s námi přátelství

Členství v Klubu přátel DOX otevírá spoustu nových možností pro vás i vaše blízké. Volný vstup na všechny výstavy i diskuze, slevy v kavárně a mnoho dalšího.

Otevřít se výhodám