Zbavte se všednosti 

Letní kino Evergreen

Představte si tichý holešovický vnitroblok, výjimečné místo, velké projekční plátno, čistý zvuk do sluchátek, osvěžující drinky. Přesně takové je naše letní kino Evergreen na střeše multifunkčního sálu DOX+.


Manifesto

Snímek Manifesto režiséra Juliana Rosefeldta z roku 2016 skládá hold proměnlivé tradici a literární kráse uměleckých manifestů a zároveň kriticky zkoumá roli umělce v dnešní společnosti.


Čtverec

Film zasazený do sterilního prostředí švédské smetánky, a to přímo té nejizolovanější komunity galerijního průmyslu, viděné ovšem při kontrastním střetu s tím „nejpřízemnějším“ okrajem společnosti.


ULTRASUPERNATURAL

Vyústění ojedinělého projektu umělců Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, kteří spojili své osudy s posledním domorodým papuánským kmenem. Zázrak setkání dvou mentalit oddělených příkopem času.


Galegion: Utopické město

Jak vypadá město na měsíci, podzemní město vytesané do skalního masivu nebo město na kolejích? Jak funguje utopie jako prostředí pro definování základních hypotéz navrhování urbanismu?


SOČR & Tomáš Sýkora trio: Pocta Karlu Růžičkovi

Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Tomáš Sýkora Trio v projektu Pocta Karlu Růžičkovi představí tuto přední osobnost českého jazzu, která formovala několik generací jazzových hudebníků.


Ve městě

Malby Ivany Lomové vypráví velmi osobně a naléhavě o smutcích i radostech obyvatel Prahy, ve zdánlivě podružných detailech uchovávají tisíce vzpomínek – a možná i celé příběhy.


Tunely, mosty a jiná obydlí

Jak si představujete ideální bydlení? A je vaše představa naplněna, nebo se jí alespoň hodně blížíte? Bydlet, pracovat, žít se dá na různých místech, ale musí na to být především ono (dostupné) místo.


Pan Pros

Experimentální činohra Pan Pros s podtitulem Slova, která mi nepatří dnes už kultovního režiséra Jana Nebeského. Fantastický dramatik Samuel Beckett a oceňovaní herci David Prachař a Lucie Trmíková.Nebyli jste s námi offline? Podívejte se online 

Uzavřete s námi přátelství

Členství v Klubu přátel DOX otevírá spoustu nových možností pro vás i vaše blízké. Volný vstup na všechny výstavy i diskuze, slevy v kavárně a mnoho dalšího.

Otevřít se výhodám