Commander

26. 9. 2023, 19:00
27. 9. 2023, 19:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí vstupenka? základní vstupné 430 Kč | studenti, senioři a ZTP 350 Kč

A co členové Klubu DOX?

  • snížené vstupné o 30 % pro členy typ Přítel, Přítel + 1 a Rodina
  • snížené vstupné o 50 % pro členy typ Podporovatel
  • volný vstup pro členy typ Patron 

Multifunkční sál DOX+
Poupětova 3, Praha 7

Ukázat na mapě

AKCE 1+1:
V termínech 23. a 24. 11. dáváme ke každé zakoupené vstupence jednu další navíc.


Nové pohybové představení a umělecký film s dětskými herci vyvrcholí stejnojmenný umělecký projekt souboru Farma v jeskyni, který zkoumá on-line radikalizaci dětí a dospívajících. Obě umělecká díla pracují s dialogy převzatými ze skutečných chatů extremistické on-line skupiny, kterou pod profilem Commander vedl třináctiletý chlapec. 

Audiovizuální část přesazuje autentické dialogy z virtuálního prostředí do situací v reálném světě a ukazuje děti v polohách, v jakých si je nedokážeme představit a v jakých je ani nechceme vidět. Dětské rozhovory o sexu, smrti a nenávisti mají temně mrazivou atmosféru, která balancuje na hranici absurdity, humoru a znepokojení. Představení oproti tomu převážně prostředky pohybového divadla zobrazuje společnost nezralých dospělých,  kteří svůj život hrají jako hru. Dynamika pohybu performerů, tep živé hudby a zneklidňující obrazy společně vytváří nevšední vhled do digitální temnoty, o které většina z nás nemá a možná ani nechce mít tušení.

Inscenace nese nezaměnitelný umělecký rukopis souboru Farma v jeskyni. Obě jeho části – pohybové divadlo i audiovizuální projekce – vytvořil kreativní tým pod vedením Viliama Dočolomanského. Tvorba mezinárodně oceňovaného divadelního souboru Farma v jeskyni spojuje fyzické divadlo, video, film a živou hudbu do jednotné umělecké výpovědi a dlouhodobě se zabývá zkoumáním současných a opomíjených společenských témat. V roce 2022 soubor slaví výročí dvaceti let své existence. 

Oslavte s námi výročí 20 let našeho rezidenčního souboru Farma v jeskyni 24. listopadu! 

Program večera: 
18.30 Multižánrová inscenace Commander
20.20 Retrospektiva
21.30 Vernisáž výstavy fotografií / občerstvení / DJ set

Projekt Commander souboru Farma v jeskyni vzniká ve spolupráci s Centrem současného umění DOX a za podpory Nadace PPF, Ministerstva kultury České republiky, Magistrátu hlavního města Prahy a Evropského sboru solidarity. Partnery projektu jsou O2 Chytrá škola, Prague Music Performance a LOFFT – Das Theater.