Commander

26. 9. 2023, 19:00
27. 9. 2023, 19:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí vstupenka? 

  • early-bird vstupné: 350 Kč*
  • standardní vstupné: 450 Kč 
  • studenti, senioři a ZTP: 350 Kč
  • rodinné vstupné: 1200 Kč

*Sleva platí na vstupenky zakoupené dříve než 14 dnů před představením.

A co členové Klubu DOX?

  • snížené vstupné o 30 % pro členy typ Přítel, Přítel + 1 a Rodina
  • snížené vstupné o 50 % pro členy typ Podporovatel
  • volný vstup pro členy typ Patron 

Inscenace je zcela přístupná v českém i anglickém jazyce.

Multifunkční sál DOX+
Poupětova 3, Praha 7

Ukázat na mapě

Jeden večer – dvě díla. Jedno téma – dva světy. Pohybové divadlo s živou hudbou – a film s dětskými herci. On-line radikalizace dětí vs. nedospělé chování společnosti. Dynamika pohybu performerů, tep živé hudby a zneklidňující obrazy společně tvoří nevšední vhled do digitální temnoty, o které většina z nás nemá a možná ani nechce mít tušení. 

Obě díla pracují s dialogy převzatými ze skutečných chatů extremistické on-line skupiny FKD, kterou vedl třináctiletý chlapec pod profilem “Commander”. Film přesouvá konverzace z anonymity chatovacích místností do veřejného prostoru. Postavy v podání talentovaných dětských herců si tak za bílého dne povídají o sexu, smrti, nenávisti i zabíjení. Na jevišti performeři a hudebníci ukazují jak sociální sítě a různé zažité vzorce chování naší společnosti nepozorovaně podporují polarizaci a radikalizaci. Večer provází temně mrazivá atmosféra balancující na hranici absurdity, humoru, napětí a neklidu.

Inscenace nese nezaměnitelný umělecký rukopis souboru Farma v jeskyni. Obě její části – pohybovou i audiovizuální – vytvořil kreativní tým pod vedením Viliama Dočolomanského. Tvorba mezinárodně oceňovaného divadelního souboru Farma v jeskyni spojuje fyzické divadlo, video, film a živou hudbu do jednotné umělecké výpovědi a dlouhodobě se zabývá zkoumáním současných a opomíjených společenských témat. V roce 2022 soubor oslavil výročí dvaceti let své existence.

Projekt Commander souboru Farma v jeskyni vzniká ve spolupráci s Centrem současného umění DOX a za podpory Nadace PPF, Ministerstva kultury České republiky, Magistrátu hlavního města Prahy a Evropského sboru solidarity. Partnery projektu jsou O2 Chytrá škola, Prague Music Performance a LOFFT – Das Theater.