Fyzická partitura

6. – 10. 7. 2023

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme
 

Kdy? V termínu 6.–10. července 2023

Pro koho? Workshop je otevřen studentům a profesionálům z oblasti performativního umění, ale i zájemcům bez předchozích profesionálních zkušeností. Kapacita workshopu je 20 účastníků.

Jak se přihlásit? Registrace prostřednictvím formuláře do 25. 6. nebo do naplnění kapacity workshopu.

Dokončením registrace potvrdíte zaplacením účastnického poplatku v plné výši. Informace k platbě dostanete v potvrzovacím e-mailu po vyplnění formuláře. Do zprávy příjemci platby nezapomeňte vyplnit své jméno.

Zároveň prosíme zašlete nám své CV na: info@farminthecave.com

Kolik stojí? Účastnický poplatek 5300 Kč / 350 EUR (snížená částka v Kč oproti částce v eurech je způsobena možností nabídnout zvýhodněný účastnický poplatek českým a slovenským zájemcům díky finanční podpoře MKČR a MHMP.)

Budova DOX+
Poupětova 3, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Mezinárodní divadelní soubor Farma v jeskyni  je známý pro svou specifickou metodu práce s výrazem performera. Tu charakterizuje osobní fyzická i mentální angažovanost, muzikalita a vysoká dynamika pohybu. Studio je platformou pro kontinuální osobnostní a profesní rozvoj umělců z mnoha zemí a vytvořilo si nezaměnitelný rukopis, který boří hranice mezi interpretem pohybovým, hudebním a hereckým.

Ve svých dlouhodobých projektech se členové Farmy v jeskyni soustřeďují na výzkum současných společenských témat a na hledání různých scénických výrazových možností. Nicméně základní osou individuální tvorby stále zůstává práce s akcí a fyzickou partiturou. 

Pětidenní pohybová dílna seznámí účastníky s různými způsoby tvorby fyzické partitury. Zaměří se na vztah mezi vnitřní strukturou a vnější kompozicí akce, mezi rytmem a významem, mezi živou přítomností a přesnou fixací. Navede a inspiruje účastníky ke každodenní praxi, od tréninku k tvorbě, a nabídne individuální přístup s ohledem na momentální dispozice a potřeby účastníka.

Dílna se uskuteční pod vedením tří lektorů/ek: uměleckého šéfa, režiséra a choreografa souboru, Viliama Dočolomanského, a členek souboru, Hany Varadzinové a Elišky Vavříkové, kteří společně vedli desítky workshopů v ČR i zahraničí.