Music for Lights & Shadows

11. 10. 2023, 19:30

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí vstupenka? 500 Kč

A co členové DOX Klubu? Sleva na vstupném 30 % pro členy typ Přítel, Přítel + 1 a Rodina, Podporovatel a Patron

Multifunkční sál DOX+
Poupětova 3, Praha 7
Ukázat na mapě

Více než hodinový proud živé hudby, obrazu a světel vytvořila skupina sedmi osobností české hudební scény ve spolupráci s ikonickým norským skladatelem, aranžérem a multiinstrumentalistou Helge Sundem. Konzistentní série kompozic vychází z působivých snímků norských fotografů, které diváci při koncertě uvidí. O interpretaci se postará atypicky obsazený český big band Concept Art Orchestra, dlouhodobě fungující pod vedením Štěpánky Balcarové. Kromě ní a Sundeho tvoří skladatelskou skupinu Luboš Soukup, Vít Křišťan, Jan Jirucha, Martin Brunner, Tomáš Sýkora a Jan Mazura.

Helge Sunde 
umělecký vedoucí / digigent / skladatel

Stěžejní postava norské jazzové kompozice, ale i špičkový trombonista a oblíbený pedagog. Napsal cenami ověnčené skladby či aranžmá na pomezí moderního jazzu a soudobé hudby pro nepřeberné množství převážně větších těles v čele s Ensemblem Denada (dnes Oslo Jazz Ensemble). V projektu Music for Lights and Shadows působí jako hostující dirigent a umělecký vedoucí – v kompletaci celého programu má hlavní slovo a průběžně dohlíží i na vznik skladeb jednotlivých autorů. Kromě toho přispěje vlastní hudbou, inspirovanou dílem fotografky Britt Marie Bye.

Concept Art Orchestra je přední český big band charakteristický svou specializací na tvorbu soudobých českých skladatelů. Natočil celkem tři alba, za která získal jednu Cenu Anděl, dvě nominace a další ocenění

Partner

Projekt Music for Lights & Shadows byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP Program Kultura.